Vary zanrAktuálně zveřejněné změny propozic prvního červencového mítinku v Karlových Varech, jehož hlavním dostihem je Letní cena klisen, potěší majitele, mající ve stáji koně tuzemského chovu. V jejich prospěch byly změněny propozice dvou tamních dostihů, k nimž navíc byly přidány lukrativní majitelské prémie. Majitelé koní českého chovu tak budou mít příležitost v těchto dostizích bojovat o celkem 360 tisíc korun. 

 
První změna se týká dostihu č. 020202, což byl původně dvojkový handicap na 1600 metrů o 90 tisíc korun. Nově se tento dostih poběží nejen se zvýšenou dotací 100 tisíc korun, ale dalších 100 tisíc v něm bude rozděleno formou majitelského bonusu. Změněm byl i charakter dostih - nebude to handicap nýbrž cena.

Nepřehlédněte: Už je to bohužel oficiálně potvrzeno. Evropský pohár žokejů letos nebude

Ke změně ve prospěch koní domácího chovu došlo i u dostihu č. 020203, původně trojkového handicapu na 2000 metrů. Ten nadále zůstává handicapem, ale distance se prodloužila na 2400 metrů a také on byl uzavřen importovaným koním. Vedle základní dotace ve výši 60 tisíc korun bude i v něm rozděleno 100 tisíc korun formou majitelského bonusu. (miv)    Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net