Čeká nás dostihově nejbohatší prázdninový víkend. Zatímco sobota bude v Pardubicích věnována překážkovým koním a třetí kvalifikaci na letošní Velkou pardubickou, v neděli v Karlových Varech pokračuje seriál klasických dostihů čtvrtým dějstvím -  77. Oaks holdingu Rabbit CZ. O dotaci 550 tisíc korun v něm bude bojovat jedenáct tříletých klisen, zajímavý je však i rámcový program.

 
Derby klisen bude do značné míry odvetou za hlavní předzkoušku 43. Cenu Latiny. Poté, co se dostihu neúčastní vítězka Českého derby Queen of Beaufay (Zarak) ani pátá z modré stuhy Zaracampa (Zarak), jejichž kroky směřují k zisku blacktype statusu, se roli favortem chopily právě klisny, které předvedly nejlepší výkon v trialu.

Na prvním místě je to Jacinte (Rajsaman) stáje MS Racing, která jedničkového vítězství dosáhla při druhém kariérním startu a lze tudíž u ní předpokládat další progres. Stejně jako minule ji povede David Liška, zatímco stájová jednička Urbánkova trenérského úseku Martin Laube bude znovu v sedle Korvette (Lord of England) stáje Castor. 

Kurzy Tipsportu na vítězství v 77. Oaks holdingu Rabbit
kurzy oaks22

Do Oaks směřují i třetí a čtvrtá z trialu Whirl Wind Girl (Toronado) a Pleione (Highland Reel), bookmaker však předpokládá, že tentokrát si pořadí prohodí. Pro tmavou hnědku Evy Nieslanikové Pleione hovoří delší původ, navíc do dostihu nastoupí jezdecky posílená díky Jiřímu Palíkovi. Do hry ale vstupuje také dohlašovaná Totally Gold (Dark Angel), které se derby pod žokejem Pouchinem příliš nepovedlo a po aktivním průběhu skončila desátá. V neděli ji pojede Milan Zatloukal a pokud klisna dokáže navázat na předchozí francouzskou formu, neměla by mezi nejlepšími chybět. Zbytek pole by výraznějším úspěchem překvapil.

Zamico versus Zariyannka

Druhým vrcholem dne bude 34. Lázeňská míle Mikrop Čebín a.s., která je sice vypsána jako dostih II. kategorie, ale obsazena je lépe než řada jedničkových klání. Proti starším třídovým koním jako Zariyannka (First Defence), Mormill (Authorized), Sagar (Excelebration) či Torque Power (Toronado) nastoupí na míli se navrátivší vítěz Velké jarní ceny, váhově znevýhodněný Zamico (Amico Fritz), jehož stejně jako v derby povede Jaro Línek a další z předních tříletků Like Magic (Al Wukair).

Nepřehlédněte: Do třetí kvalifikace míří obhájce loňského vítězství Lombargini i švédský host

Diváky čekají i dva dostihy dvouletých, respektive do dvou oddělení rozdělený dostih pro nejmladší koně na 1400 metrů, zvědav jsem i na tříletého Smichoff (Dariyan) ve čtyřkovém handicapu proti starším. 

Odpoledne začíná ve 14.00 hodin.   
    Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net