Sadomis2Dnes byl ve věku 26 let uspán hnědák SADOMIS (Who Knows), vítěz Slovenského St. Leger (L) z roku 1998, později zakoupený stájí Wrbna pro překážkové dostihy, v nichž získal řadu cenných umístění. Od ukončení dostihové kariéry trávil až do dneška penzi nedaleko Prahy v obci Korkyně společně s Ducem či Paretem a dříve i dvojnásobnou vítězkou Velké pardubické Registanou.

 
Polský rodák z chovu Stadniny koni Widzow strávil první dva roky své kariéry na Slovensku v barvách stáje Firmy Joka, pro níž proměnil ve vítězství první tři starty ve dvou letech včetně Karpatské ceny (I.k.) a získal třetí místo v Odvetné ceně (I.k.). Ve třech letech patřil k nejlepším koním klasického ročníku, což dokázal nejen čtvrtým místem ve Slovenském Derby (L) a třetím ve Velké ceně českého turfu (Gd3), ale především vítězstvím ve Slovenském St. Leger.

Poté byl zakoupen stájí Wrbna a přesunul se do Světlé Hory k trenéru Olehlovi. Sezónu 1999, kdy mu byly čtyři roky, ještě strávil na rovinách, přičemž největším úspěchem bylo druhé místo v mostecké Ceně JCČR (I.k.), od následující už se věnoval jen překážkám. Hned první rok vyhrál dvoje proutěnky - v Bratislavě a ve Světlé Hoře, v pardubickém Zlatém poháru Plynostavu (I.k.) skončil třetí. Zdravotní potíže ho na čas vyřadily z tréninku, po období klidu byl zařazen do sportovního tréninku a v roce 2003 se zúčastnil několika drezur, parkuru a soutěží military s Milanem Theimerem či Naďou Knopovou.

Do dostihového provozu se vrátil až v roce 2004 jako devítiletý, startoval ve čtyřech steeplechase, v závěru sezóny získal třetí místo v Ceně Paramo (L) v Pardubicích. V roce 2005 absolvoval pouze tři starty, ze kterých vytěžil jedno třetí místo. Pro obnovené zdravotní potíže byl poté penzionován a zbytek života strávil na penzi v Korkyni, kde musel být dnes kvůli pokročilým zdravotním problémům uspán. (miv)    Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net