Minule jsem mluvil o tom, že má baron von Ullmann dva koně, které je možné považovat za favority pro Cenu Vítězného oblouku,  a těšil jsem se, že je budu sledovat v Longchamp s jeho výpravou. Za těch pár týdnů se ale zase potvrdila ta slavná nejistota turfu, Mare Australis pravděpodobně do konce roku nevyběhne a In Swoop po zranění už kariéru úplně ukončil,  takže hřebčín Schlenderhahn nemá teď do Vítězného oblouku žádného koně místo těch dvou.


Mít dva spolufavority v Oblouku je vlastně něco, co se většinou nepovede ani největší stájím jako je Godolphin nebo Aga Khan, ta situace byla vážně mimořádná, ale bohužel k ní nedojde. Pro Schlenderhahn je to velká rána, baron po vítězství právě tady v tom dostihu hodně touží, ale zatím se mu to nikdy nepovedlo.

Tady v Německu teď byly největší dostihy roku v Berlíně, ale nijak mimořádné to tam podle mého názoru nebylo.  Vyhrála klisna, která na ostrovech patří mezi klisnami do nejvyšší kategorie, tady v Německu to potvrdila i proti hřebcům a ukázalo se, že i Torquator Tasso, který je tu nejlepší, na ni tentokrát neměl.

Mezi žokeji je tady po půlce sezóny Bajuržan Murzabajev na cestě k dalšími titulu, v pořadí suverénně vede a v podstatě teď v Německu nemá konkurenta.  Moje generace jezdců je totiž pomalu na odchodu a z těch mladších mu momentálně nemá kdo konkurovat. Fandím mu a je vidět, že po odchodu od trenéra Wöhlera si určitě nepohoršil, a určitě je na tom teď líp i finančně.  A jestli by se mohl prosadit třeba i ve Francii? Já myslím, že tam by to měl hodně těžké, tam by byl velký problém s tím odkud pochází, ale podobný problém by měl i kdyby byl třeba Čech nebo Němec.

V Ascotu se teď konal Shergar Cup, který jsem v minulosti taky jezdil. Konkurenci na něm poznamenala pandemie, ale mně udělalo velikou radost, že jsem byl pozvaný přímo ke vstupu do vysílání ITV. Proniknout do takového vysílání, to se v Německu skoro nikomu nepovede.

Z českého turfu se tady hodně mezi jezdci probíral mítink v Bad Harzburgu, kde Pavel Složil najel rychle do jezera, dostal od komise měsíční distanc a možná může dostat ještě víc u dalšího projednávání. Ten trest z mého pohledu nedává smysl, snaha udržet navenek sport čistý se v tom míjí účinkem a obětoval se cizí žokej pro nějaké zdání.  Z toho výroku komise se stalo v zákulisí docela téma, oficiálně se ale nijak nerozebíralo a uvidíme, jestli bude ještě nějaká dohra.

Zaznamenal Petr Guth    Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net