Musím  přiznat, že v posledních dnech jsem dostihy nesledoval tak jako jindy, chystali jsme totiž doma stěhování. Po jednadvaceti letech se stěhuji od Kolína nad Rýnem. Stěhování blíž k rodině mojí manželky jsme plánovali dlouho, chystali jsme se k němu někdy  v době, až ukončím kariéru, nyní k němu tedy došlo a musím přiznat, že pro mě to jsou vážně emotivní chvilky.

Kolín, to je stále hlavní  adresa pro dostihy v Německu a já tu strávil nejlepší léta svojí kariéry. Hannover, to je ve srovnání s Kolínem z pohledu dostihů spíš provincie.

Pro mě je to stěhování ale taky nová výzva do života. Hlavní úkol pro mě ale bude i tam podobný jako v Kolíně, pokračovat v rehabilitaci a dát se dohromady do co nejlepšího stavu pro další život. Hned v pondělí tam nastupuju na další rehabilitace. Bude to samozřejmě změna, v Kolíně jsem na terapie docházel do střediska, které se stará třeba i o ligové fotbalisty, v Hannoveru to bude menší zařízení. Na můj stav neexistuje žádná zázračná terapie, ale jsem připravený i nadále v té rehabilitaci dělat maximum.

Když  přemýšlím o dostihových tématech, nejvíc ve mně pořád rezonuje průšvih na Kentucky Derby. To je vážně hrozně špatné znamení pro celý dostihový sport. Bob Baffert je jednoznačně nejznámější americký trenér, a jeho kůň  byl pozitivní, což je prostě hodně špatné znamení pro celý dostihový sport.

Tady v Německu už se všechno schyluje k derby, měli jsme tady místní „červnovou" a tu vyhrál Best of Lips od trenéra Suboricse s žokejem Delozierem s velkým přehledem. Samozřejmě ještě přesně nevíme, kdo přijede na derby z ciziny, ale těžko si dokážu představit, že by tenhle kůň nešel do dostihu jako favorit, a to samozřejmě bude znamenat taky velký tlak. Já  na tom koni ještě u Suboricse seděl, když k němu přišel do tréninku. Tehdy jsem  byl se Suborsicsem na jeho koně domluvený. Když nad tím uvažuju, kdybych dnes pokračoval v kariéře, mohl by dost dobře tenhle tlak být na mě a já bych se teď až do Hamburku ani pořádně nevyspal. Jsem zvědav, jak tu pozici zvládnou. Do Hamburku to nyní budu mít celkem blízko, takže se tam na derby pravděpodobně vydám...

Zahraniční dostihy jsem v posledních dnech nesledoval tak moc jako obvykle, snažím se ale být v obraze. Baron von Ullmann, pro kterého jsem dlouho jezdil, mě potěšil, protože mě jako hosta pozval na Cenu Vítězného oblouku. Zdá se, že ve Francii má momentálně na distanci 2400 metrů dva nejlepší koně, takže by to letos mohlo být pro něj hodně zajímavé, je tu událost, na kterou se můžeme těšit...

zaznamenal Petr Guth    Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net