cernocky antoninVelice smutná zpráva dnes přišla z Moravy. Ve věku 72 let zemřel MVDr. Antonín Černocký, muž, který celý svůj život zasvětil koním, optimista a skvělý společník, který se dlouhá léta významně podílel na chodu největšího a nejstaršího chovu plnokrevníka u nás v Hřebčíně Napajedla.


S koňmi spojil svou cestu životem velice záhy a jako mladý amatérský jezdec sbíral zkušenosti a absolvoval pod dohledem trenéra Šnajdárka první starty v dostizích. Široké veřejnosti je však znám především díky svému působení v Napajedlích. Tam, respektive do tehdejšího koncernového podniku PP Tlumačov, jehož byl Hřebčín Napajedla součástí, nastoupil v 80. letech minulého století jako veterinární lékař, po rozpadu koncernu a osamostatnění hřebčína v něm zastával funkci hlavního zootechnika. V roce 2006 se koním na pár let profesně vzdálil, když byl zvolen starostou Napajedel, ale po skončení mandátu se k nim znovu vrátil - v roli ředitele Hřebčince Tlumačov, kterou zastával až do odchodu na zasloužený odpočinek.

Byl to šiřitel dobré nálady, fundovaný odborník, s nímž se krásně nejen povídalo, ale i zpívalo. Koně miloval, moc rád o nich vyprávěl, zvláště o oblíbeném Lincolnovi, na jehož dceři Arice tak rád jezdil. S jeho skonem odchází i kus poctivé koňařiny.

Čest jeho památce!  
 
Poslední rozloučení s Antonínem Černockým proběhne ve čtvrtek 18. srpna ve 13.00 hodin ve smuteční síni krematoria města Zlín.    Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net