soumillon ejcChristophe Soumillon, Anthony Crastus, Maxim Pecheur, Alexander Pietsch a Jaroslav Línek budou tvořit mezinárodní konkurenci letošního Evropského poháru žokejů. V konečné nominaci je doplňuje pět Čechů včetně dvou udělených divokých karet.


Den před uzávěrkou startovních listin byla uzavřena konečná nominace jezdců pro šestý ročník Evropského poháru žokejů, která se rodila ve složitých podmínkách pandemie Covidu-19 a souvisejících opatření napříč Evropou.

Oproti předběžné nominaci došlo ke škrtu tří jezdců a nově přibyli na seznam německý šampión Alexander Pietsch a druhý muž loňské i letošní české statistiky Jan Verner. Divoké karty byly uděleny Janu Rájovi a Martině Havelkové, která se stane první startující jezdkyní v šestileté historii EJC.

Evropský pohár žokejů se koná v neděli 27. září v Chuchle Areně Praha. Oznámení startujících koní proběhlo v úterý dopoledne, slavnostní deklarace jezdců a losování startovních čísel se uskuteční v rámci tiskové konference ve středu 23. září od 10:00 na terase tribuny Chuchle Areny Praha.

Nominace EJC 2020
Anthony Crastus – Francie
Adam Florian – Česká republika
Jaroslav Línek – Slovensko
Tomáš Lukášek – Česká republika
Maxim Pecheur – Německo
Alexander Pietsch - Německo
Christophe Soumillon – Belgie
Jan Verner – Česká republika

Divoká karta č. 1: Jan Rája
Divoká karta č. 2: Martina Havelková


zdroj: Tisková zpráva EJC

 


    Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net