vjc 2016 lagaroJeden z nejlepších dnů své trenérské kariéry dnes v Conseq Parku ve Velké Chuchli prožíval trenér Allan Petrlík, stejně tak i jeho jeho současné působiště centrum Darhorse v Krabčicích, kteří společně získali tři vítězství včetně triumfu v klasické Velké jarní ceny Pražské plynárenské (L, 3, 1600 m, 550.000 Kč), kterou ovládl Lagaro. Klasický úspěch navíc jistil druhým místem další Petrlíkův svěřenec Luck Ahead ze společné stáje majitelů stájí DAR a Statek Blata Český ráj.


Poprvé po jedenácti letech od triumfu Veta (Rainbows for Life) z chovu dr. Václava Bruny vyhrál druhý klasický dostih sezóny český odchovanec. Triumf LAGARA (Dalghar - Lady Kristinne, Night Shift), loňského šampióna dvouletých hřebců z chovu Ing. Rostislava Kopeckého, narozeného a odchovaného v jeho centru Darhorse v Krabčicích, navíc umocnil i vyběhnutý čas 1:37,39, nejlepší v 95 leté historii Velké Jarní ceny.

Po přesvědčivém vítězství v Memoriálu prof. Václava Michala byl na začátku dostihového dne favoritem Montjeu Third (Pop Rock), dvě vítězství trenéra Petrlíka v prvních třech dostizích před Vekou jarní ale nakonec způsobila, že jako favorit odskakoval do dostihu Lagaro stáje DAR s ž. Vernerem v sedle. Montjeu Third z Rabbitu Trhov Štěpánov byl druhou šancí, sledovaný druhou nadějí trenéra Petrlíka Luck Ahead, resprezentující společnou stáj Rostislava Kopeckého a Jiřího Dufka.
V trialu se oba krabčičtí zástupci prali o vedení, což je zřejmě stálo dost sil, tentokrát však šel do čela, a pěkně zostra, Fantasticadventure s Milanem Zatloukalem. Ihned si vytvořil náskok právě před krabčickým duem, který na konci oblouku narostl až na 5 délek, Montjeu Third si držel pátou šestou pozici. V cílové rovince přišel brzo nástup Lagara, který ještě před distancí přešel do vedení, ale osamocené vedení se mu moc nelíbilo a žokej Verner si jej musel na distanci rovnat. Ovšem ani to jeho vítězství neohrozilo, úspěch krabčických korunoval druhým místem, 1 1/2 délky za vítězem Luck Ahead (Dream Ahead). Třetí přišel finišem Johnny Whistle (Silver Whistle) a čtvrtý zvenčí jdoucí Montjeu Third (Pop Rock), jejichž dny by měly přijít spíše na delších distancích. Tabuli uzavřel Akbulat (Invincible Spirit).
První klasický vítěz z chovu centra Darhorse je též prvním vítězem Velké jarní ceny, trénovaný Allanem Petrlíkem. Kromě něj obsadili čeští odchovanci, kteří v dostihu startovali jen tři, třetí a čtvrté místo. Vítěz pochází z prvního ročníku koní, narozených v krabčickém centru.

vjc 2016

Úpěšný den zahájil Allan Petrlík a stáj DAR v úvodní Ceně luxusního bydlení Vily Troja (III.k, 4+, 1400 m, 60.000 Kč), kterou stylem start-cíl lehce o 3 3/4 délky před Halcyon Charm (Halling) vyhrál ž. Murzabayeem jetý DARKAS (Dark Angel). Pohledný hnědák, zakoupený jako dvouletý v private sale bezprostředně po letní Mixed dražbě v Deauville za 13.000 euro, se letos vrátil po zranění a dnešní vítězství bylo jeho teprve třetím startem.

Vítězství stylem start-cíl bylo k vidění i v následujícím handicapu Ceně Pražské plynárenské distribuce (IV.k., 4+, 1400 m, 40.000 Kč) v podání v Německu narozené odchovankyně svého majitele Petera Kršáka pětileté TANITSCHKY (Wiesenpfad - Taghana, Big Shuffle), která s Kateřinou Hlubočkovou v sedle jistě o 3/4 délky porazila v letošním úvodním chuchelském mítinku vítěznou Pardonii (Bully Pulpit). Napínavý boj o druhé a další dotovaná místa potěšil nejen diváky, ale jistě i handicapery, neboť mezi druhým až sedmým koněm cíli byly rozdíly nos - krátká hlava - krátká hlava - krk - nos.

Cenu Pražské plynárenské servis distribuce (IV.k., 3, 1600 m, 40.000 Kč) se pokusila pro sebe trhákem v oblouku rozhodnout Anitschka (Arcano), která do cílové rovinky vbíhala s náskokem 5 délek, ale ač se držela statečně, na útok BONYSE (Intense Focus - Blessyourpicksox, Cadeaux Genereux) s ž. Vernerem odpověď nenašela. Třetí start absolvující a poprvé vítězný Bonys je stejně jako Lagaro odchovancem centra Darhorse, který jeho matku, dvojnásobnou listed vítězku v Curragh a v Irsku též Gr.3 umístěnou, zakoupil březí po Intense Focus.

Dekorovani
Čestné ceny po VJC převzali majitel Rostislav Kopecký, trenér Allan Petrík a žokej Jan Verner 

Nevýhodu 10,5 kilogramu se v Ceně Staropramenu (III.k., 4+, 1800 m, 60.000 Kč) nepodařilo překonat favorizovanému, po více jak roce se vracejícímu Aldzarbovi (Duke of Marmalade) a musel se po boji o krk sklonit před výkonem váhově zvýhodněné INDIAN LASS (Indian Haven) stáje Dr.Lischka-Jelen, v jejímž sedle vyhrála dnes podruhé Kateřina Hlubočková.

První vítězství pro nedávno oficiálně otevřenou centrálu stáje Lokotrans získala v Ceně sázek Betino (IV.k., 4+, 1800 m, 40.000 Kč) svěřenkyně trenéra Luboše Urbánka LOOP LOVE (Manduro). Poprvé vítěznou klisnu zakoupila stáj jako ročka na zářijové dražbě v Baden-Badenu za 8.000 euro.

Loni z Ceny Arny, respektive tehdy jinak pojmenované trojky na 2400 metrů při Velké jarní, vzešel pozdější vítěz Českého derby Touch of Genius. Letos poslal Josef Váňa do dostihu hned tři Galileovy syny, ale vítězství si neodnesl žádný z nich. Favorizovaný Changing Guard, respektive ž. Murzabayev v jeho sedle, se pokusil si udělat dostih pro sebe, když si nejprve vytvořil velký náskok, do"kopce" nechal hřebce oddechnout, ale taktika mu nevyšla, neboť poté, co jej pole dostihlo, už Changing Guard znovu nedokázal zabojovato o vítězství. To připadlo podruhé startující a opět vítězné KRASAVĚ (Moonjaz - Kristine, Kris Kin), ryzce owner-breedera Stanislava Chudáčka, která jistě o půldruhé délky zdolala nejlepšího z "Galileů" Urban Joy, třetí doběhl Villon (Darsalam).

Zcela podle očekávání dopadla Cena Silvera (III.k., 4+, 2400 m, 60.000 Kč), kterou odvodil Seep (Shirocco), ale v závěru nestačil na dvěma kilogramy zvýhodněného desetinového favorita SOLAR ECLIPSE (Montjeu) z TVD a.s. v sedle s podruhé úspěšným Murzabayevem.          

Ještě úspěšnější den měl žokej Jan Verner, který završil hattrick v zverečném dostihu dne Ceně Sharp Focuse (IV.k. 3, 24000 m, 40.000 Kč) v sedle tříletého WASTE NO TIME (Egerton - Vočko, Rainbows for Life), prvního vítěze z chovu Hřebčína Tasov a.s.

Miloslav Vlček, foto Petr Nowicki            

      Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net

Real time web analytics, Heat map tracking