LadyinPink2Pořádková komise Jockey Clubu rozhodla na svém prvním letošním jednání o diskvalifikaci koně Lady in Pink (Adlerflug) stáje Lokotrans ze 100. Ceny prezidenta republiky. Důvodem diskvalifikace byl pozitivní nález antidopingové kontroly, která ve vzorku odebraném po klisnině vítězství nalezla zakázanou látku ambroxol. Trenér Luboš Urbánek dostal sankci 20 tisíc korun a podmínečné odnětí licence na 6 měsíců s odkladem na zkušební dobu jednoho roku. 

 
Jak uvádí zápis z jednání PK trenér Urbánek uvedl, že "neví, jakým způsobem se zakázaná látka ambroxol do těla klisny Lady in Pink (GER) dostala, neboť klisna nebyla léčena žádným přípravkem obsahujícím tuto látku, ani žádným přípravkem obsahujícím bromhexin, jehož je ambroxol metabolitem. Tuto skutečnost trenér Urbánek doložil předložením medikačního deníku. Jediným způsobem, jakým se podle trenéra Urbánka do těla Lady in Pink (GER) zakázaná látka ambroxol mohla dostat, je kontaminace od někoho ze stájového personálu, neboť říjen je období příznivé pro rozvoj respiračních chorob a je možné, že někdo ze stájového personálu se mohl léčit přípravky obsahujícími jako účinnou látku ambroxol (např. Mucosolvan) nebo bromhexin. O žádné konkrétní osobě, která by takovou léčbu v příslušném období podstupovala, však neví."

Diskvalifikací Lady in Pink připadlo vítězství v Ceně prezidenta Orleanovi (Egerton), druhé místo nyní patří Triplexovi (Elzaam) a třetí získala Dalarala (Durante Alighieri). (miv)    Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net