Současná situace na pardubickém závodišti, které se nezapojilo do pořádání dostihů za zavřenými dveřmi, a také obavy z případného zrušení celé pardubické sezóny, vedly majitele přední české stáje Lokotrans Karla Jalového ke kontaktování pardubického primátora i Dostihového spolku s dotazem, zda a v jakých termínech bude spolek pořádat letos dostihy. Lokotrans je v případě rezignace Spolku na pořádání letošních mítinků ochoten sám uspořádat 10 dostihových dnů.

 
"V posledních dnech prosakují informace, že po odložení Olympijských her v Tokiu a zrušení Velké národní v Liverpoolu se nebude konat ani Velká pardubická," uvádí Jalový v dopise, který zaslal Statutárnímu městu Pardubice, Dostihovému spolku, ale též České asociaci steeplechase a Jockey Clubu ČR.

"Rozumím tomu, že aktuální situace s Covid 19 je složitá, přesto se domnívám, že pořádání dostihů by bylo možné zajistit za předpokladu, že vláda České republiky opětovně neomezí sportovní a jiné hromadné akce.
Pokud by mělo být rozhodnutí Dostihového spolku nepořádat v letošní sezoně dostihy definitivní, rád bych touto cestou oficiálně požádal o pronájem dostihového závodiště v Pardubicích právě za účelem zajištění překážkových dostihů," nabízí Jalový. "Tento záměr jsme konzultovali s prezidentem Jockey Clubu a máme jeho podporu," uzavírá.

Celé znění dopisu 
    Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net