IMG 3852 marDvojková Cena Tuchler pro tříleté a starší klisny na trati 1600 metrů o 85 tisíc korun byla hlavním bodem dnešního programu v Conseq Parku ve Velké Chuchli. V poli 11 klisen byla favoritkou obhájkyně loňského vítězství Sapsiree, pro kterou mluvila i výborná forma koní trenéra Šatry. Devítikilová výhoda ale rozhodla ve prospěch tříleté Maruschky stáje Equivet.


Pole jedenácti klisen, v němž takřka polovinu tvořily zástupkyně klasického ročníku, zpočátku vedla Vadeta, kterou ještě před vbíháním do oblouku vystřídala Bajadéra. V cílové rovince nastoupila středem pole Maruschka (Medicean) s Vendulou Korečkovou a přešla do vedení, zatímco zvenčí se snažila zlikvidovat její náskok favorizovaná Sapsiree (Rock of Gibraltar) s ž. Šafářem, která nastoupila o něco později. Rozhodující se ale nakonec ukázal rozdíl vah, zatímco Sapsiree nesla 62 kg, Maruschka jen 53 kg, což jí dopomohlo k 1 3/4 délkové převaze nad Sapsiree. Třetí doběhla Medula (Rakti). 

IMG 3852 mar


IMG 3907 mar


V Chuchli dnes zahájili Cenou prvních nadějí (1000 m, 60.000 Kč) i dvouletí koně, mezi nimiž se stylem start-cíl prosadila, a vedle dotace i pětitisícový yearling bonus (v librách) od Racing Postu získala Luxana (Observatory) ze stáje Stanislava Chudáčka, trénovaná Helenou Vocáskovou a odjetá Janem Rájou. Luxana byla zakoupena na Tattersalls Ireland Seprtember Yearling Sale za 4.000 euro. V dostihu se představil i vůbec první startovavší potomek plemeníka Pop Rocka (Helissio) klisna Carry The Glory, dcera vítězky Graded proutěnek v Itálii Call me Xela (Rainbows for Life), ale v poli šesti koní skončila poslední.

Start-cíl vyhrál v následující Ceně projektu Klokánek (IV.k., 1200 m, 40.000 Kč) tříletý Dixon (Bully Pulpit) z chovu Josefa Pšurného, který v barvách stáje Lookotrans a přípravě Jaroslava Votavy získal své druhé životní vítězství.

Hattrick zaznamenal trenér Václav Luka, který kromě vítězky hlavního dostihu Maruschky přivedl do Chuchle i jejího paternitního polobratra, vítěze Ceny Buštěhradské podkovičky (III.k., 1400 m, 60.000 Kč) Nine Ou Four (Medicean) a také Larana (Black Sam Bellamy), který lehce o 3 délky vyhrál závěrečnou Cenu www.betino.cz (IV.k., 1800 m, 40.000 Kč). Celkem třikrát bodovali i koně českého chovu, kromě již zmíněného Dixona se v Ceně www.velka-chuchle.cz (III.k., 4+, 1800 m. 60.000 Kč) prosadil osmiletý Ver (Yocker) z chovu Nisa Union s.r.o. a v Ceně www.dostihy.cz  (IV.k., 1800 m, 40.000 Kč) při svém životním debutu triumfoval tříletý Illuminati (Scyris) z chovu Konrada Grote. 

 

 

      Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net

Real time web analytics, Heat map tracking