Poslední mítink v Conseq Parku ve Velké Chuchli před vrcholem tamní sezóny Českým derby se nesl v trochu odpočinkovém režinu. Vrcholem byl dvojkový Červnový pohár (3+, 1800 m, 90.000 Kč), který ale změnou propozice již dříve ztratil pozici poslední šance na získání místa ve startovním poli modré stuhy.


V poli sedmi koní zastupovali klasický ročník jen dva, a ač Imphal figuruje stále na přihláškách do Českého derby, v dostihu nestačil na více než předposlední místo příčemž porazil jen druhého tříletka v poli Waldo Pepper. Nejlépe odstartoval Wicker Stone, který se také chopil vedení před letos debutující Ines a Waldo Pepper, favorizovaný Master of Gold cválal na konci pole. Do cílové rovinky vbíhal Wicker Stone s náskokem, ale to už si zvenčí lepšil pozici MASTER OF GOLD (Gold Away), který pod ž. Jaromírem Šafářem jistě zvítězil o 1 1/2 délky před Indian Lass (Indian Haven) a Ines (Lope de Vega), Wicker Stone uhájil čtvrté místo. Vítěze ze stáje TVD. a.s. trénuje Grzegorz Wroblewski. 

V úvodní Ceně Školy Michael (III.k., 2, 1200m, 60.000 Kč) nejlépe zúročila start v nohách ARGAMI (Midships - Anwilka, Dashing Blade) z chovu a stáje DAR, která pod ž. Murzabayevem jistě o 3 1/4 délky porazila debutující Big Bobby (Big Bad Bob) a již podruhé startující Fantastic Lady (Rol'over Beethoven).

Dva dostihy dnešního mítinku byly otevřeny pouze jezdcům - žákům v rámci mezinárodního utkání tří zemí. V obou se prosadil žk. Michal Hrouda, který nejprve v sedle sedmiletého VICTORY MISSILE (Majestic Missile) vyhrál Cenu radní hl.m. Prahy Ing. mgr. Ireny Uhlířové (IV.k., 1400 m, 40.000 Kč) a poté s WHITE GHOST (Torlus - Witoma, Dunbeath) i handicap Cenu Střední školy dostihového sportu a jezdectví (IV.k., 3+, 1800 m, 40.000 Kč)   

Druhé vítězství v řadě získala v handicapové Ceně hřiště 8D (III.k., 3+, 1400 m, 60.000 Kč) tříletá ANITSCHKA (Arcano - Excellent Girl, Exceed and Excel), která se v dostihu držela za vedoucí Tanitschkou, aby v cílové rovince přešla s ž. Machem do čela a bez velkého úsilí jistě o 2 1/4 délky zvítězila před J'En Reve Deja (Fairly Ransom).    
 
První vítězství potomka plemeníka Suestado (Monsun), hřebce skvělého rodokmenu i solidní dostihové kariéry, který v českém chovu strávil jednu sezónu, přinesla tříletá SURIKATA (z Sun Shine Clare, Grey Desire) stáje BoKa Seniors v Ceně Církevní mateřské školy Studánka (IV.k., 3, 1600 m, 40.000 Kč).

Dobrou práci handicaperů ukázala Cena www.dostihovy-svet.cz (IV.k., 3+, 2400 m, 40.000 Kč), v níž se na distanci srovnala do jedné řady většina z šestnáctihlavého pole, z něhož měl nejvíce sil čtyřletý TIME TO REMEMBER (Observatory) stáje Magog, loni zkoušející proutěnky, který po boji o hlavu před Čáryrejkou (Ray of Light) získal první vítězství.

Do Českého derby stále hlášený WASTE NO TIME (Egerton - Vočko, Rainbows for Life), jehož průběžný handicap se zatím nachází v pásmu vylučujícím získat místo na startovní listině, ukázal solidní třídu lehkým 4 1/4 délkovým vítězstvím v Ceně Loko Trans Evropského poháru žokejů 2016 (III.k., 3, 2235m, 60.000 Kč). (miv)         Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net