velka cena turfu2015Sedmiletý bělouš stáje Ramzana Kadyrova Meandre (Slickly), nejképe hodnocený kůň loňské sezóny v českém generálním handicapu, se též lídrem nově vzniklé středoevropské klasifikace - Central European Best Racehorse Rankings 2015 (CEBRR). Ta zahrnuje nejlepší výkony koní dosažené na dostihových drahách v České republice, Maďarsku, Polsku a Slovensku.


Svěřenec trenéra Arslangireje Šavujeva získal od handicaperů střední Evropy (ČR zastupovali Jaroslav Fabris a Jan Žid) známku 98 liber, o dvě libry více než čtyřletý maďarský Gran Torino (Bugatti) a stejně starý slovenský Lord Patrick (Le Havre). Meandre své hodnocení získal za výkon ve Conseq Velká cena českého turfu, Gran Torino za triumf v Millenniumi díj a Lord Patrick za vítězství v Ceně Myse. Nejlépe hodnoceným tříletým koněm je Dashing Home (Dashing Blade) se známkou 94 liber, o libru vyšší než jakou dostali vítěz Českého a Slovenského derby Touch of Genius (Galileo), který však nejvyšší známku získal za Leram Cup, jeho stájový kolega Tamarind Cove (Galileo), též hodnocený za Leram Cup a konečně polský vítěz trojkoruny Va Bank (Archipenko), u něhož handicapeři nejvýše ocenili vítězství ve Velké varšavské. 

Žebříčku nejúspěšnějších vévodí koně trénovaní u nás - z 15 koní, kteří získali rating 90 liber a více, je 12 trénováno v České republice.

Central European Best Racehorse Rankings 2015  
     Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net