IMG 0527 honzikTrial na Velkou jarní cenu, tradiční Memoriál profesora Václava Michala (I.k., 3 hř+val., 1400 m, 120.000 Kč), byl hlavním magnetem třetího chuchelského mítinku letošní sezóny. Vedle něj se v Conseq parku odběhly ještě další zkoušky tříletých, ve kterých se představilo několik koní hlášených do klasických dostihů.


V hlavní dostihu se pokusil o trhák vítěz úvodního dostihu sezóny Prince Orpen (Orpen), který nasadil ostré tempo (čtyřstovky za 22,27 a 23,51), ovšem v závěru nenašel odpověď na závěr svého paternitního polobratra, českého odchovance Honzika (Orpen), který útokem po bariéře snadno přešel do cíle a v sedle s ž. Foretem vyhrál s náskokem 4 1/4 délky. Prince Orpen jen tak tak uhájil o nos druhé místo před v ČR debutujícím Master of Gold (Gold Away), za kterým doběhli první a třetí z loňské Ceny zimního favorita Jambul a Win Front.

IMG 0534 honzik

Podobně útokem po bariéře, byť s menší lehkostí, získala Honzikova stájová družka z DS Pegas Navika (New Approach), taktéž vedená Petrem Foretem (ten dnes dokonce získal hattrick), po boji o půl délky před Mary Yeats (Yeats) trojkovou Cenu 85. narozenin pana Karla Stibůrka na 1600 metrů. Navika, která byla zakoupená jako roček ve Francii krátce po prvním triumfu Orphee des Blains ve Velké za 80.000 euro a jejíž rodokmen je kombinací dvou vítězů Epsom Derby New Approache a Nashwana, ukázala, že by jí měla více sedět delší distance.  

IMG 0582 honzik

V dalším dostihu s zajímavými tříletky, Ceně dětského koutku hříbátka (III.k., 2200 m, 60.000 Kč) se po boji o 1/2 délky prosadil Castellon (Shirocco) stáje Joly, který porazil vítěze z úvodní neděle vodícím Dasho Top (Oratorio) a Galileovým synem Aldan Riverem.

Mezi staršími získal páté životní vítězství sedmiletý valach Marka Šimáka Moonglas (Verglas), který jistě o 2 1/4 délky vyhrál Cenu Derby klubu (IV.k., 4+, 1400 m, 40.000 Kč).  

Mítink skončil velmi úspěšně pro domácí odchovance, kteří získali vítězství v polovině dostihů včetně hlavního. Hned úvodní handicap Velikonoční cenu (IV.k., 4+, 1800 m, 40.000 Kč) vyhrál nejvíce zatížený Reini's Boy (Rosensturm) z chovu svého trenéra MVDr. Libora Hály pro stáj R. Maag, Cenu jízd na ponících zdarma (III.k., 4+, 2200 m, 60.000 Kč) ovládl pro podruhé úspěšný tandem trenérka Blažková - žokej Šafář čtyřletý valach Fernando (Sabiango) z chovu Miroslava Piskly a v závěrečné Ceně Silvanera (IV.k., 4+, 2400 m, 40.000 Kč) se prosadil pětiletý Pat's Gold (Gold Away), jehož chovateli jsou trenér Stanislav Popelka a P. Šenigla. Produktem českého chovatele, byť bez nároku na majitelské prémie, je ale i vítěz Ceny Fontana Watercoolers, v Irsku narozený ryzák Yonas Art (Excellent Art), jehož matku Yokyru (Rainbows for Life) poslal chovatel, společnost Zámecký vrch, do irského Coolmoru.    

     Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net