CassiePrvní trial na klasické dostihy, Memoriál Rudolfa Deyla (I.k., 3 kl., 1400 m, 135.000 Kč), si z Chuchle do Zhoře odváží tříletá hnědka stáje DS Pegas Cassie (Alexandros), která pod žokejem Petrem Foretem po tuhém boji o nos porazila Agnes Seice (Strategic Prince) a trenéru Michalu Liskovi přinesla první vítězství v jeho zhořském angažmá.


Když před 12 lety absolvovala Catoffle (Catrail) svůj český debut v Memoriálu Rudolfa Deyla, doběhla v poli 13 klisen dvanáctá. Další start v Jarní ceně klisen už ale proměnila v přesvědčivé vítězství, stejně jako starty v dalších 3 dostizích vrcholících v Oaks. Jej dcera Cassie (Alexandros) vstoupila dnes do klasické sezóny opačně. Ač se jí start příliš nevydařil a do cílové rovinky točila jako jedna z posledních, silným finišem nakonec zdolala vedoucí Agnes Seice, poprvé startující v ČR i v cíli třetí Ocaru (Goodricke), která však na bojující duo ztrácela již 1 1/2 délky. Čtvrtá doběhla další klisna domácího chovu Akceleance (Scyris).

Cassie, dosud nejúspěšnější potomek Catoffle, pochází z chovu Jiřího Trávníčka, majitele DS Pegas. Její otec Alexandros (Kingmambo), úspěšný mílař, Gr.3 vítěz, druhý v Gr.1 Lockinge Stakes, stojí na francouzském Haras du Logis a v úvodním ročníku má zatím jediného blacktype koně klisnu La Khaleesi.    

Triumf Cassie ale nebyl jediným úspěchem koní českého chovu - domácím odchovancům se podařilo vyhrát hned 7 z 8 dnešních dostihů. To z teoretického pohledu nejméně čekatelné se odehrálo v Ceně TOTO CZ (IV.k., 3, 1200 m, 40.000 Kč), ve které spolu bojovali o vítězství Ladislav, syn vítěze jedné chuchelské jedničky pro koně českého chovu a plemeníka bez vítězného potomka Heretica a nestartovavší Lady Starling s americkou odchovankyní Rachel Tiffany, dcerou hvězdy amerického chovu Medaglia d'Oro a Gr.1 umístěné Beyond Our Reach (Danehill Dancer), zakoupenou pro stáj Joly ve Francii za 26.000 euro. A byl to kilogramem navíc zatížený Ladislav stáje Görgl's Farm, který z tohoto souboje vyšel o krk lépe.

Pro budoucnost ale asi podstatnějším úspěchem českého chovu bylo velmi přesvědčivé vítězství tříleté Yary (Yeats - Yokyra, Rainbows for Life)  chovu Zámeckého vrchu v Ceně Agroefekt, s.r.o. (IV.k, 3, 40.000 Kč) na distanci 2200 metrů. Byl to sice jen dostih IV. kategorie, ale třináctidélkové vítězství bylo velmi působivé a stojí za zmínku, že její otec Yeats je též otcem loňské vítězky Oaks Mary Yeats.     

V úvodní Ceně www.dostihy.net (IV.k., 1200 m, 40.000 Kč) se jistě prosadil čtyřletý valach Monrro (Tiger Cafe - Michelinka, Marcham) z chovu Jaroslava Kunčara, běhající v barvách stáje MANEKO. První letošní vítěz po Tiger Cafe zakončil loňskou sezónu vítězstvím a vítězný vstup do další dává naději, že by mohl letos postoupit výše. Naopak Drtina (Fly To The Stars - Doreen, Jape) chovatele A. Pietrzaka slavila v Ceně www.galopp-foto.cz   (V.k., 4+, 1400 m, 20.000 Kč) první životní vítězství. To napajedelská odchovankyně Nigera (Egerton - Niriska, Security Risk) stáje Fano vyhrála již po třetí, poprvé však v trojkové společnosti v Ceně Znovínu Znojmo (III.k., 4+, 2200 m, 60.000 Kč). V jejím sedle završil hattrick žokej Petr Foret. Také vítězka závěrečného dostihu Ceny dostihových sázek ve Fortuně (IV.k., 4+, 2200 m, 40.000 Kč) Fascinating Hill (Fly To The Stars - Fatra Line, Dara Monarch), druhý napajedelský nedělní vítěz, vyhrála svůj již třetí dostih.

Importům patřil dnes jediný dostih - trojková Cena Turf Praha a.s. (4+, 1200 m, 60.000 Kč), v níž favorizovaného Iraklina jistě zdolal Solar Power (Literato) stáje DS Star Opava.

 
   
      
    Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net