Mikesh kiszaUž jen dva dny nás dělí od zahájení letošní dostihové sezóny. Tradičním vrcholem úvodního dostihového mítinku je 88. Gomba handicap. Jeho favoritem je podle předběžných sázkových kurzů Mikesh stáje Kelso Stables, který loni na úvod sezóny dvakrát nenašel přemožitele.

Mikesh (Majetsic Missile) má kurz na vítězství 3:1 a podruhé v životě ho povede Jiří Chaloupka. Jejich první společný dostih před půldruhým rokem skončil vítězstvím. Vážným kandidátem na vítězství je také osminásobný vítěz Kendy (Ransom O´War), který sice většiny svých triumfů docílil ve druhé části sezóny, ale vysoká třída a spolehlivost jeho šance umocňuje.

Svěřenci Arslangireje Šavujeva Cut Me Looseovi (Singspiel) se loni dařilo také více ve druhé polovině sezóny, ale na jaře byl připravován pro klasické dostihy. Podceňovat bychom neměli nejméně zatíženého koně v poli Hyacinta (Slickly), špičkového dvouletka a vítěze Memoriálu prof. Michala, který se loni v srpnu vrátil na dráhu po zranění. Trať mu vyhovuje a před dvěma roky v dubnu zářil.
 
Zajímavým koněm je bezesporu White Motiv (Motivator) stáje inženýra Chudáčka. Bělouš se poprvé popasuje se staršími koňmi. Loni doběhl třetí ve Velké jarní ceně, ale týden poté utrpěl zranění v její slovenské analogii, které ho vyřadilo do konce sezóny z dostihového provozu. Další účastník loňské Velké jarní ceny Sign of the Zodiac (Clodovil) stáje Ray Racing zatím nemá na svém kontě významný výsledek z velkého dostihu, ale František Holčák ho určitě neposílá do Gomby jen tak k proběhnutí. Podobné platí i o Chemikovi (Bully Pulpit) stáje Lokotrans, který má dosud z jedničkové společnosti jedinou zkušenost.

Úvodní dostihový den je nabitý startujícími koňmi s klasickými přihláškami. Zvláště zajímavá z tohoto pohledu je Cena 80. narozenin pana Marka Skály, kde startuje mj. Zakhar Star (Henrythenavigator), který byl přihlášený i do francouzské Velké jarní ceny. (mze)

Sázkové kurzy Betino na 88. Gomba handicap:

3:1 - Mikesh
4:1 - Cut Me Loose, Kendy
5:1 - White Motiv, Sign of the Zodiac
5,5:1 - Hyacint
10:1 - Chemik

 

 

 

     Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net

Real time web analytics, Heat map tracking