IMG 9547Sprinterský vrchol sezóny, Svatováclavská cena společnosti Ben-Car, s.r.o. (I.k., 3+, 1200 m, 200.000 Kč), byla hlavním dostihem mítinku v Conseq Parku Velká Chuchle a jedním z dvojice jedničkových klání dne. Stylem start-cíl se v ní prosadil pětiletý Mikesh s Jiřím Chaloupkou a zřejmě rozhodl o letošním titulu šampióna sprinterů.


Hnědák stáje Kelso Stable se dostal v rychlém tempu do čela krátce po startu sledován My Catch, blízko byla i Waka Laura. Do cílové rovinky vbíhal Mikesh sledován Prince Orpenem a Waka Laurou, ale jeden však nedokázal Mikeshovi vzdorovat, jen v závěru přišel solidním koncem zvenčí Sign of the Zodiac, před startem sehraný do role favorita, který v cíli ztrácel na Mikeshe 2 3/4 délky. Třetí doběhl Nine Ou Four (Medicean), čtvrtá Waka Laura (Windsor Knot) a pátý Inwin Spirit (Invincible Spirit).  

IMG 9543 

Svatováclavská cena ale nebyla jedinou jedničkou mítinku, svůj významný test měli i dvouletí. Jejich Arqana Gerschův memoriál (I.k., 2, 1400 m, 120.000 Kč) byl jednoznačnou záležitostí svěřenců trenéra Šavujeva Aldara (New Approach) a Aldzarba (Duke of Marmalade), pro něž se jedničkové klání stalo dobře zaplacenou rychlou prací. V úvodu dostihu byl aktivnější Aldzarb, v cílové rovince ale převzal vedení favorizovaný Aldar, který pod žokejem Murzabayevem svému tréninkovému i stájovému kolegovi ze stáje Ramzana Kadyrova utekl o 5 délek. Z uctivé vzdálenosti 10 délek sledovala přesvědčivý výkon zmíněné dbojice nejsilnější ze soupeřů Poinsettia (Egerton).   

Úvodní žákovskou Cenu Střední školy dostihového sportu a jezdectví (IV.k., 3+, 1800 m, 40.000 Kč) vyhrála již třináctiletá Barletta (Beccari - Bambina, Montcontour), která ve svém 66. životním startu zaznamenala 12. vítězství. Její kolega ze stáje Lokotrans, ale v péči trenéra Votavy Dixon (Bully Pulpit - Dawning, Hennesy) z chovu Josefa Pšurného vyhrál Cenu společnosti S.A.T.Y. s.r.o. (III.k., 3+, 1200 m, 60.000 Kč), což bylo jeho již třetí vítězství v kariéře a pro jeho otce Bully Pulpita 12. letošní vítězství v ČR. Barletta je odchovankyní napajedelského hřebčína, stejně jako vítězka závěrečné Ceny Office Depot (IV.k., 3+, 2800 m, 40.000 Kč) tříltá Nirgera (Egerton - Niriska, Security Risk) stáje Fano.

Před rokem se v Chuchli ve sprintu na 1000 metrů prosadil tehdy šestiletý Demon King (Denon), dnes si svěřenec trenéra Ivana Kuba ze stáje Gwendy vítězství na kilometrové trati zopakoval v Ceně společnosti VW Wachal, a.s. (IV.k., 3+, 1000 m, 40.000 Kč). Chuchle dnes viděla i jedny proutěnky, v nichž se lehce prosadil pětiletý Rabbit Verglas (Verglas) z Rabbitu Trhový Štěpánov. 
 

     Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net