hadesPrvní letošní mítink na závodišti Brno - Dvorska dokonale vyšel žokeji Milanu Zatloukalovi. Tomu se podařilo vyhrát čtyři z pěti rovinových dostihů včetně hlavního rovinového dostihu dne Jarní moravské míle a posunout se do čela průběžného šampionátu rovinových jezdců - Lázně Poděbrady Cupu. Dařilo se i trenérům Ludvíku Harisovi a Allanu Petrlíkovi, jejichž svěřenci vyhráli po dvou dostizích.


Suverénní bylo Zatloukalovo vítězství i v hlavním dostihu dne Jarní moravské míli - Ceně firmy Kokitech s.r.o. Brno (III.k., 1600 m). V sedle RABBIT BURATINA (Buratino), pátého z loňské Velké červnové ceny, startujícího poprvé od loňského července, se po startu ujal vedení a prakticky po celou dobu diktoval tempo. I s nejvyšší vahou v poli pak v cílové rovině potvrdil loni naznačenou třídu a s náskokem 4 3/4 délky lehce vyhrál.

Zatloukal dále vyhrál hned úvodní Cenu Letiště Brno - Memoriál Jiřího Císaře (hdcp IV.k., 1400 m) v sedle sedmiletého REALM RULER (Shamardal) v  druhého vítěze z lotu čerstvé trenérky Jany Manové. Dalšího velmi přesvědčivého vítězství dosáhl v Ceně Městského úřadu Brno Tuřany  - Memoriálu prof. MVDr. Jaroslava Hanáka DrSc, Dipl. ECEIM (IV.k., 3200 m), kde vedl talentovaného, ale svérázného odchovance Vítězslava Vandy DANCING INDIANA (Sleeping Indian - Diana Rosensturm, Rosensturm), známého svých odporem ke startovacím boxům. Lehkým 3 1/4 délkovým vítězstvím s nejvyšší vahou v poli potvrdil ambice trenéra Koplíka zkusit s ním startovat na menších francouzských drahách, kde nepoužívají startovní boxy.
Nejvyšší váha v poli 64 kg nezastavila ani osmiletého napajedelského rodáka LANDARONA (Egerton - La Rainba, Rainbows for Life), druhého vítěze Rabbitu Trhový Štěpánov a trenéra Petrlíka, v jehož sedle v závěrečné Ceně společnosti Tipsport (hdcp IV.k., 2200 m) opět stylem start-cíl Zatloukal završil úspěšný den.

rabbit buratino
Rabbit Buratino a žokej Milan Zatloukal

Do překážkového vrcholu úvodního mítinku Jarní brněnské steeplechase - Ceně K-K Metal a.s. (III.k., 4100 m) odskočili jen čtyři koně, mezi nimiž hrál od začátku hlavní roli devítiletý valach stáje Vocetka HÁDÉS (Calming Influence - Hey There Delilah, Mujahid). Tmavý hnědák z chovu dr. Kubíčka, který se na české dráze ukázal poprvé od srpna 2020, dostih zprvu rozjel ve vlažném tempu, v druhé půlce pod Lukášem Matuským zrychlil a v cílové rovině pak odrazil útok  Marcona (Enjoy Plan) a po boji zvítězil.

Pro stáj Kamila Vocetky a trenéra Harise to bylo již druhé vítězství dne po úspěchu vlastního odchovance LIVINGSTONA (Eagle Top - La Fendi, Goldneyev) s Alenou Plimlovou v Ceně Autodopravy Vlček (IV.k., 1900 m). S koněm svého chovu uspěl i brněnský pořadatel Josef Vymazal, jehož již dvanáctiletý FLICKER (Scyris - Fira, Laroche), nyní reprezentující Dostihovou stáj Zhoř, získal v Ceně Dostihové stáje Quartis - zámecký vrch (stch IV.k., 3200 m) již desáté kariérní vítězství. V sedle svěřence Josefa Vymazala byl Rostislav Benš.

NN22 landaron

Spokojen mohl být i trenér Popelka, jehož pětiletá svěřenkyně SOLOGNOTE (No Risk At All) při svém premiéře ve steeplechase lehce s Petrem Tůmou ovládla Cenu blanenských živnostníků (stch V.k., 3200 m). (miv)

foto Kamila Krutáková    Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net