Nemcice drahaBěhem posledních třech týdnů se opravdu daří zástupcům němčického tréninkového střediska. Z deseti startů zvítězili šestkrát včetně úspěchu Patroly v rakouské Jarní ceně klisen a velmi úspěšní jsou i mladí překážkáři. Jejich poslední čtyři starty totiž skončily snadnými triumfy. Se zástupcem střediska Ladislavem Vocáskem ml. probereme ale i plány se špičkovými tříletými klisnami.


Filadelfia, Rainbow Rakti, Barateus a Little Rakti vítězili v Lysé, Pardubicích a Karlových Varech. Byla to očekávaná vítězství? A u kterého z koní předpokládáte, že by se časem mohl propracovat třeba i do první kategorie?
Všichni skáčou pěkně a chodili dobře v tréninku, takže nás svými vítězstvími nějak nepřekvapili. Jsou to ale začátečníci, takže s nimi začínáme postupně od nižších kategorií, nebudeme nějaké kategorie „přeskakovat“ a posílat je do lepší společnosti. Ale věřím, že slušný překážkový kůň bude z Rainbow Rakti. Barateus už vyhrál podruhé a jeví se dobře do dlouhých dostihů. Zatím s ním zůstaneme v klasické steeplechase, ale příští rok bychom mohli zkusit crossy. Pokud vše půjde dobře, mohl by startovat na podzim v Praze.

Budete zatím s mladými překážkáři běhat hlavně na Pardubicku?
Ano, budeme běhat hlavně v Pardubicích. Ale teď přes léto jim dáme dostihovou přestávku a počkáme na podzim, až budou měkčí povrchy drah.

Barateus vitezPardubice
Barateus stáje Ing. Chudáčka už letos dvakrát snadno vyhrál pod vedením Josefa Bartoše v Pardubicích

A teď z jiného soudku... Máte ve stáji hned několik výborných tříletých klisen. Do Oaks, do kterého máte hlášeny čtyři klisny, zbývá necelých pět týdnů. Uvidíme některou z nich na jeho startu?
Francie a Patrola půjdou „Cenu hřebčína Napajedla“ a velmi pravděpodobně je budeme z Oaks škrtat, myslím, že to běhání z kopce pro ně moc není… Francii spíše budeme směřovat do Ceny Pat´s Music v Bratislavě. A pokud Patrola zaběhne dobře „Napajedla“, tak bychom jí dohlásili do rakouského Oaks. Do našeho Oaks tak zůstane asi jen Mary Yeats, ale ta se vrátila z Bratislavy se zraněním a začíná pracovat, takže uvidíme, jak na tom bude. (mze)

 

     Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net