mostPo dvou týdnech se dostihový provoz vrací na severočeské závodiště a magnetem mítinku začínajícího ve 13:30 hod. je Cena společnosti Vršanská uhelná a.s. - Cena Jezdectví. Právě tento dostih u nás loni odstartoval hvězdnou kariéru Dashing Home. Obhájce vítězství ale narazí na snahy nováčka v českém turfu Father Frosta, který byl minulou neděli velmi důstojným soupeřem Chardonney Tcheque ve Velké květnové.


Dashing Home (Dashing Blade), který loni nebyl v pěti startech horší než druhý, vstoupil do letošní sezóny nečekaně vlažně - posledním místem v Memoriálu Jaroslava Maška, ale určitě ho za jeden výpadek nelze odepsat. K favoritům tradičního dostihu na 1400 metrů, tedy Ceny společnosti Vršanská uhelná a.s. - Ceny Jezdectví, určitě patří. Podle svého úvodního vystoupení pod vedením trenéra Josefa Váni by měl být jeho největším oponentem Father Frost (Rin Van Winkle), který nese o 2 kilogramy méně a jeho výkon ve Velké květnové ceně byl imponující.

O Nine ou Four (Medicean) je známo, že mu zdejší dráha úplně nesedí, přesto ho ale nelze z boje o nejpřednější výsledková místa vyloučit. Navíc do sezóny vstoupil soubojem s Nyani Tombou v Memoriálu Jaroslava Maška, kde doběhl o půl délky druhý. Jeho měsíc staré osmé místo z Francie se těžko hodnotí.

Henrythearoplane (Henrythenavigator) loni v druhé polovině sezóny patřil k elitě sprinterů  i na Slovensku, a v Severočeské ceně na zdejší dráze loni obsadil druhé místo.  Velmi spolehlivé výsledky podává Hello Hobby (Intense Focus), který může být černým koněm dostihu. Do sezóny vstoupil před dvěma týdny právě na zdejší dráze a doběhl druhý v dobře obsazeném dvojkovém dostihu za Dally Hit.

Dashing Home
Dashing Home bude pod vedením ž. Bauyrzhana Murzabayeva v sobotu v Mostě obhajovat vítězství v Ceně Jezdectví 

Z dvojice svěřenců trenéra Zdeno Koplíka by měl být na tom lépe Ideal Approach (Bushranger), ale pokud se chce dostat na přední dotovaná místa, musí podat lepší výkon než v Memoriálu Jaroslava Maška. Jeho plusem je určitě fakt, že v Mostě nebyl nikdy horší než druhý a vždy se jednalo o jedničkové zkoušky. Jeho tréninkový kolega Everest Hill (Tiger Hill) se může pochlubit dubnovým vítězstvím na malém francouzském závodišti. V Mostě loni v sprvnu získal své jediné vítěztsví v první kategorii, ale tehdy nesl o 11,5 kilogramu méně než před okamžikem zmíněný Ideal Aproach, který mu byl v cíli nejblíže.

Ryzák Levis Mistral (Medicean) patřil před dvěma roky ke sprintérské elitě, ale loňskou kompletní českou sezónu musel vynechat pro zranění. Letos se vrátil pod novým trenérem na dráhu a zatím svou výkonností stačil na dostihy třetí kategorie.  

Velmi zajímavě je obsazena také dvojková Severočeská cena Hitrádia FM na 2000 metrů. Momentálně nejkvalitnější kůň v poli Seep (Shirocco) se bude muset poprat s nejvyšší hmotností v poli 68 kilogramy, i když se zátěží o kilogram nižší dokázal v Karlových Varech vyhrát dostih třetí kategorie. Před dvěma týdny v podobném dostihu na zdejší dráze uspěla Dang Gia (Lawman) a šance mají i Khalidor (Lomitas), Charros (Rosensturm) a Stinger (Sholokhov).

Sázkové kurzy Betino na Cenu společnosti Vršanská uhelná a.s. - Cenu Jezdectví:
2,3:1 - Father Frost
3,5:1 - Dashing Home
4:1 - Nine ou Four
6:1 - Henrytheaeroplane
7,5:1 - Ideal Approach
9:1 - Hello Hobby
10:1 - Levis Mistral
15:1 - Everest Hill
(mze)    Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net