MostDruhý letošní dostihový den na mosteckém hipodromu, který se koná netradičně v neděli, nabídne od 13:30 hod. osm rovinových dostihů. Hlavním chodem odpoledne bude 37. CARBOSPED Cena Jezdectví o 160 tisíc korun. Pátý z klasické Velké jarní ceny Orssio vyzve hned několik starších koní úspěšných na zdejší dráze na čele s Lexceedem a Hello Hobbym. Trenér Jaroslav Drlík má kromě Orssia v dostihu ještě Sheika Yerboutiho a proto jsme se zeptali, co od nich očekává. Událostí odpoledne je také návrat hrdinky Oaks z roku 2014 Mary Yeats po téměř třech letech na dráhu, kde získala svůj životní úspěch. Také o ní se dozvíte více.


Tradiční 37. CARBOSPED Cenu Jezdectví, která se bude konat v Mostě už podvacáté, vybojuje osm koní. Dva plnokrevníci přijedou z chuchelského tréninkového úseku jednoho z nejzkušenějších tuzemských trenérů Jaroslava Drlíka. Jsou to pětiletý Sheik Yerbouti (Look Honey) dosud absentující mezi elitou, a také jediný tříletek na startu, Orssio (Orpen). Ten si před před dvěma týdny počínal velmi dobře v klasické Velké jarní ceně, kde obsadil páté místo. Orssio reprezentuje stejnou stáj, jako jediný trojnásobný vítěz Ceny Jezdectví Terssio, který pro svého majitele Ing. Hrubého vyhrál dostih v letech 2006, 2007 a 2009. Jeho trenérem při posledním vítězství byl rovněž Jaroslav Drlík. Co soudí trenér Drlík o možnostech svých letošních svěřenců v dostihu? "Orssio ve Velké jarní zaběhl dobře a tak to zkoušíme v Mostě. Nesmíme si dělat přehnané naděje, na vítězství to asi nebude, ale za peníze by mohl být. A co se týče Sheika Yerboutiho, tak by potřeboval asi kratší dostih. Ale jiný vhodnější dostih jsme pro něho neměli, takže také běží Cenu Jezdectví. " 

Favoritem dostihu pravděpodobně bude svěřenec Grega Wroblewskiho Lexceed (Exceed and Excel), který si počínal před dvěma týdny na zdejší dráze v dvojkovém dostihu na 1400 metrů výborně, když vyhrál o 4 délky před dalším účastníkem dostihu Hello Hobbym a zmíněným Sheikem Yerboutim. V Lexceedově sedle střídá ž. Václava Janáčka vedoucí muž rovinového šampionátu Jaromír Šafář. Hodně vysoko by se měl dostat specialista na mosteckou dráhu Hello Hobby (Intense Focus)  a na zdejším závodišti se také daří spolehlivé klisně Kobi (Toylsome). Loňská vítězka Svatováclavské ceny Anitschka (Arcano) ve svých letošních startech zatím zůstala za očekáváním, ale nelze ji odepsat. V jejím sedle bude trojnásobný vítěz dostihu Jan Rája. Obtížně se odhadují šance Ilchiho (Majestic Missile), který od loňského podzimu startoval ve Francii. Třikrát se tam umístil, ale stájová forma nebyla v poslední době kvůli potížím s virózou ve Francii optimální. Málo zatížený Sirius (Stormy Jail) je velmi užitečným koněm. Naposledy zvítězil v dostihu druhé kategorie v Bratislavě, ale je otázkou, jestli to na soupeře v Mostě bude stačit.

MaryYeats RajaOaks
Po téměř třech letech uvidí návštěvnící mosteckého hipodromu na startu vítězku Oaks Mary Yeats. Šestiletá klisna se pod vedením ž. Jana Ráji zúčastní Ceny CHARVÁT Group s.r.o. na 2200 metrů

Součástí dostihového odpoledne jsou také dva handicapové dostihy druhé kategorie. Na startu Ceny Falcon Security na 2000 metrů bude mj. účastník Memoriálu Vastimila Smolíka Fantasticadventure (Poseidon Adventure), který loni na podzim na mosteckém závodišti triumfoval na tratích 2000 a 2200 metrů, dále jeho stájová kolegyně Santa Padrona (Muhtathir), Prince of Gracie (Naaqoos), Winner Stars (Security Risk) a také pátý z Maškova memoriálu Bahama Pa Pa (Medicean). Ten ale má nejvyšší hmotnost v poli 62 kilogramy.

O půl hodiny později se odběhne Cena PARAMO na 1200 metrů. Tříleté účastníky jedničkových dostihů - tedy Maydu (Approve), Dariena (Blue Coral) a Like A Trinity (Makfi) prověří starší koně na čele s Echo Rulesem (Aussie Rules), nestárnoucím dvanáctiletým Tulumem (King´s Best) a převážně ve Franciii dosud startujícím Akbulatem (Invincible Spirit). Nebezpečný ale může být i vítěz z Lysé nad Labem Epoch (Oasis Dream).

Událostí dostihového odpoledne také bude návrat vítězky Oaks ze sezóny 2014, dnes šestileté Mary Yeats (Yeats), na mostecký hipodrom po téměř třech letech. Svěřenkyně trenérky Heleny Vocáskové téměř dva roky nestartovala a prvního května se vrátila do světa dostihů druhým místem na závodišti v Lysé nad Labem. "Mary Yeats se nám zranila při svém posledním dostihu před dvěma roky v Pardubicích a tak jsme klisnu takových kvalit chtěli samozřejmě dát do chovu. Moc rádi bychom od ní měli hříbě.  Ale bohužel se ukázalo, že prakticky nemá říje a to znemožnilo ji využít v chovu. Zdravotně se dala do pořádku a tak jsme ji vrátili zpět na dráhu. Je to kvalitní klisna a doufáme, že jí bude držet zdraví," řekl nám o Mary Yeats mluvčí němčického tréninkového střediska Ladislav Vocásek ml.

Mary Yeats se pod vedením ž. Jana Ráji, s nímž vyhrála v Mostě dva dostihy včetně klasického Oaks, zúčastní Ceny CHARVÁT Group s.r.o. na 2200 metrů. Mezi jejími osmi soupeři jsou mj. vítěz z Lysé nad Labem a úspěšný překážkář Adiutant (Montbard), spolehlivý Wanikoro (Egerton), Galis (Suteki Shinkusekun) a Kalypso of Gracie (Pop Rock).

Areál mosteckého hipodromu bude pro návštěvníky otevřený už od 12 hodin. Součástí odpoledne je také další dostih poníků v rámci celoročního seriálu Ponyligy a pro malé návštěvníky jsou připraveny atrakce v Dětském centru včetně možnosti svezení na koních. Děti do 140 cm výšky mají vstup zdarma.

Michaela Zemanová

      Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net

Real time web analytics, Heat map tracking