mostDva jedničkové dostihy jsou lákadlem letošního čtvrtého dostihového dne na závodišti v Mostě. Tradičním vrcholem sobotního mítinku bude Velká letní cena Ústeckého kraje, kde bude své loňské prvenství obhajovat Lysyan stáje Joly. A v jedničkovém handicapu dojde k zajímavému měření sil zástupců klasického ročníku se staršími koňmi.


Svěřenec trenérky Blažkové Lysyan (Byron) v loňské edici Velké letní ceny Ústeckého kraje porazil o dvě délky Dally Hit (Ad Valorem), která je také na startu. Klisniny letošní výsledky ale nejsou tak dobré a tak tentokrát není kandidátem na stupeň vítězů. Naopak Lysyan si i v sedmi letech udržuje vysokou výkonnost a před čtyřmí týdny zúročil výbornou letní formu prvenstvím v Ceně města Karlovy Vary, kde v těsném doběhu porazil Hidden Flamea a slovenského Sulmana (Look Honey).

Sulman (Look Honey) by měl patřit podle tohohle výsledku k největším oponentům Lysyana ve Velké letní ceně. Trenér Michal Ročák ještě vyšle do dostihu Prime Preachera (Pulpit), který ale letos startoval v nižších kategoriích. Další soupeř Lysyanovi vyvstává v Honzikovi Chiperovi (Archipenko), který při svém tuzemském comebacku doběhl sice více než 2 délky za ním, ale očekáváme nárůst formy.

Derby-vítěz Love Me (Egerton) šel sice oproti jaru s výkony dolů, a jeho nevýhodou může být i neznalost mostecké dráhy, ale rozhodně na dotovaná místa patří. Druhou klisnou v poli je užitečná Sapsiree (Rock Of Gibraltar), tedy stájová kolegyně  Lysyana a tréninková kolegyně Honzika Chipery. Klisna se naposledy ukázala na zdejší dráze při svém startu v derby před dvěma roky a i ona může skončit na tabuli. Koněm pro překvapení může být Talar (Whipper), který loni nenavázal na úspěchy v klasické sezóně, ale letos se mu daří, i když zatím mimo jedničkovou společnost.

Lysyan
FOTO: Lysyan bude v sobotu v Mostě obhajovat loňské prvenství ve Velké letní ceně Ústeckého kraje a je sázkovým spolufavoritem dostihu

Druhý jedničkový chod mosteckého dostihového odpoledne, Cena společnosti INELSEV, přinese měření sil zástupců tříletého ročníku se staršími koňmi. Jedná se o handicapový dostih, takže najít vítěze není jednoduchou záležitostí. Zdá se ale, že je třeba hledat mezi tříletými koňmi, a také sázkové kurzy Betino tomu odpovídají. S nadějí totiž půjde do dostihu Henrythearoplane (Henrythenavigator), kterému zkrácení trati prospělo a minule v Severočeské ceně získal druhé místo za suverénní Waka Laurou. Bez šancí není ani účastník dvou derby Ideal Approach (Bushranger) a druhá z Jarní ceny klisen Agnes Seice (Strategic Prince), která měla dvouměsíční dostihovou přestávku.

Uspět může i poslední zástupce tříletých koní v devítihlavém poli Valmont Ohne (Look Honey), nosí totiž jen 49,5 kilogramu. Ze starších koní prokázal největší výkonnost Prince Orpen (Orpen), který tu loni vyhrál Severočeskou cenu, ale otázkou je, jestli mu více nesedí dostihy na 1200 metrů. Bude v dostihu nosit nejvyšší hmotnost 61,5 kilogramu, zatímco například nedávný vítěz na menším závodišti ve Francii Everest Hill (Tiger Hill) o 12 kilogramů méně.

Tycho Brahe (Mujadil),  Echo Rules (Aussie Rules) a nejstarší kůň v poli Tulum (King´s Best) by výše zmíněné koně bez zlepšení výkonnosti neměli ohrozit.  

Sobotní dostihový den v Mostě bude zahájený prvním dostihem ve 13:30 hod.

Sázkové kurzy Betino na Velkou letní cenu Ústeckého kraje: 
3,5:1 - Lysyan, Sulman, Honzik Chipera
5:1 - Love Me
7:1 - Sapsiree
8:1 - Talar, Prime Preacher
10:1 - Dally Hit
13:1 - Thirteen Diamonds

Sázkové kurzy Betino na Cenu společnosti INELSEV:
3,7:1 - Henrytheaeroplane, Agnes Seice
4,5:1 - Ideal Approach
5,5:1 - Everest Hill, Prince Orpen
6,5:1 - Valmont Ohne, Tycho Brahe
8:1 - Echo Rules
10:1 - Tulum
(mze)    Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net