Majoritní podíl v akciové společnosti Hipodrom Most, vlastníka a provozovatele dostihů na mosteckém závodišti, jde do dražby. Podíl ve výši 57,5% nabídne ve veřejné dražbě, která by se měla podle organizátora dražby společnosti Patria Finance uskutečnit 27. května na Hipodromu, současný vlastník, těžařská společnost Severní energetická. Zbylými dvěma akcionáři Hipodromu jsou město Most (42%) a EQUI Bořeň - Svinčice (0,37%), jejich podíly součástí dražby nejsou.


Jak uvedla mluvčí Severní energetické Gabriela Sáričková Benešová, společnost Hipodrom v posledních letech arál významně dotuje, podle informace z poslední zveřejněné Výroční zprávy dotace na rok 2014 činila 10 miliónů korun. S útlumem těžby na Mostecku podle ní ubývají prostředky na jiné aktivity včetně zmiňovaného areálu. Ten obsahuje vedle dostihové dráhy též parkurové kolbiště, osmnáctijamkové hřiště pro fotbalgolf a také tři a půl kilometru dlouhou dráhu pro in-line bruslení.

Závodiště bylo vybudováno v rámci rekultivace Velebudické výsypky, která byla vytvářena z nadložních zemin závodu Jan Šverma na celkové výměře cca 790 hektarů. Otevřeno pro dostihy bylo poprvé v roce 1997, od sezóny 1998 hostilo pravidelně zhruba 8 mítinků ročně, ale jejich počet se v posledních letech snižuje. Na letošní rok jsou plánovány jen 3 dostihové dny. Vrcholem tamní sezóny bylo Oaks, to se pro letošek stěhuje do Karlových Varů, stejně jako dříve Cena zimní královny.

Dražba by mohla být hozenou rukavicí pro Jockey Club, respektive jeho prezidenta Jiřího Charváta, který v únoru prezentoval zájem koupit majoritní podíl na jiném áčkovém závodišti, Velké Chuchli, které však nebylo na prodej, s tím, že dostihy jím pořádané by měly podstatně nižší výši přihlášek a OSK.

      
     
     Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net

Real time web analytics, Heat map tracking