Velká změna zřejmě čeká dostihové závodiště v Mostu. Často diskutovaná současná podoba cílové rovinky z kopce se pravděpodobně změní díky otočení směru běhání ze současného na pravou ruku v budoucnu na levou. Uvedl to v rozhovoru pro iHned prezident Jockey Clubu Dr. Charvát, který je skrze svou společnost Charvát Group majoritním podílníkem závodiště.


"Negativem závodiště je cílová rovina z kopce. A to zkresluje výsledky. Tedy směr běhání se bude muset otočit," uvedl Charvát v uvedeném rozhovoru s tím, že hipodrom má připravený projekt nové tribuny s věží rozhodčích. "Máme architektonickou studii, rozpočet a řešíme s městem, které je spolumajitelem toho areálu, společné financování. Celkové náklady vyjdou na částku mezi deseti až dvaceti miliony."

Jiří Charvát, respektive jeho společnost Charvát Group s.r.o., vydražila loni v květnu za 18,1 miliónu korun 57,5% podíl na společnosti Hipodrom Most a.s., který tehdy ve veřejné dražbě nabídla k prodeji Severní energetická. Dalšími akcionáři závodiště zůstávají město Most (podíl 42%) a EQUI Bořeň-Svinčice (0,37%). Závodiště bylo vybudováno v rámci rekultivace Velebudické výsypky, která byla vytvářena z nadložních zemin závodu Jan Šverma na celkové výměře cca 790 hektarů. Otevřeno pro dostihy bylo poprvé v roce 1997, od sezóny 1998 hostilo pravidelně zhruba 8 mítinků ročně, ale jejich počet se v posledních letech snižoval až na loni původně plánované 3 mítinky. Po změně majoritního vlastníka bylo nakonec v Mostě loni uspořádáno 5 dostihových dnů, na letošek je jich plánováno 7. (miv)

    Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net