most2Netradičně, už po týdnu, se vrací tuto sobotu koně a jezdci na hipodrom v Mostě. Vrcholem odpoledne bude dvoukilometrová Cena Jockey Clubu České republiky, tentokrát vypsaná jako dostih druhé kategorie.


Podruhé v 16leté historii závodiště na severu Čech se tak odběhne dostihový den bez zkoušky první kategorie. Poprvé se tak stalo při zahajovacím dnu 13. září 1997, kdy byl vrcholem odpoledne vytrvalecký dostih druhé kategorie.

Na startu Ceny Jockey Clubu České republiky, která po dlouhé roky mívala své místo v mosteckém kalendáři počátkem července, se sejde pole osmi koní, z nichž většina nebyla pravidelnými účastníky velkých dostihů. Dva koně, kteří tu dokázali zvítězit, sedmiletého vítěze zdejší jedničkové Podzimní ceny ze sezóny 2011 Devil´s Stara (Look Honey) a čtyřletého Champagne Rose (Special Kaldoun) vysílá na start zkušený pražský trenér Jaroslav Drlík. S jakými ambicemi? „Oba startují v letošní sezóně poprvé, takže se teprve uvidí, jak na tom po zimě jsou,“ upozorňuje trenér. „Oba prokázali, že jim mostecká dráha svědčí, vlastně Devil´s Star vyhrává jen na mostecké dráze. Handicapově je na tom lépe Devil´s Star, Champagne Rose nese o dvě kila více, než většina jeho soupeřů.“

K mosteckému závodišti neodmyslitelně patří matador startovního pole, osmiletý Swakopmund (Golan), který bezmála třetinu ze všech svých 38 startů absolvoval právě na severočeském závodišti, a i on je vítězem zmiňované Podzimní ceny, ale už ze sezóny 2008. Ta byla tehdy vůbec jeho prvním startem v Mostě. „Je to jeho první start v této sezóně, ale v práci se mi líbí a tak věřím, že by měl být na tabuli. Distance mu vyhovuje i mostecká dráha,“ říká Jiří Chaloupka, který samozřejmě bude v sedle svého svěřence.

V Mostě se daří i jedné ze tří klisen na startu Mambo Lady (Anabaa Blue). V dobře obsazené Velké dubnové ceně se před měsícem slušně rozcvičila Lailah (Relaxed Gesture). Zajímavým koněm je i syn Ready For Life Robinson (Varadar). Loňský účastník derby a Saint Legeru prokázal dobrou formu prvního května v Lysé nad Labem, kde zvítězil v hlavním rovinovém dostihu.

Sázkové kurzy Betino na Cenu Jockey Clubu České republiky:

Mambo Lady, Devil´s Star, Robinson – 4:1
Swakopmund - 5:1
Champagne Rose, Lailah – 6:1
Amssio – 7:1
Irish Fire – 10:1    Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net

Real time web analytics, Heat map tracking