chuchle5Třináctým dostihovým dnem bude v neděli od 14 hodin pokračovat sezóna v pražském Conseq Parku. Návštěvníci se mohou těšit i na vyhlášení vítězky soutěže Miss léto a další doprovodný program. Hlavním dostihem odpoledne čítajícího sedm rovin a jeden dostih přes proutěné překážky je 39. Velká cena Prahy CK Martin Tour. Na startu tradiční srovnávací mílové zkoušky je trojice tříletých koní - Zock, Noble Cliffs a Mamadysh. Jejich schopnosti prověří kvinteto kvalitních starších koní včetně nedávno na Evropském poháru žokejů úspěšných Ideal Approache, Dally Hit, Lagara a Father Frosta. 

 

 Tříletí koně mají v 39. Velké ceně Prahy CK Martin Tour o 550.000 Kč výhodu kilogramu až dvou oproti starším soupeřům, je ale otázkou, zda-li ji dokáží naplno využít. Vítěz Lázeňské míle Zock (Rock of Gibraltar) nebyl v EJC Million odjetý, jak by potřeboval, a bude mít tedy možnost rehabilitace. Při svém karlovarském úspěchu dokázal porazit Dally Hit. Noble Cliffs (Canford Cliffs) se v EJC Lokotrans Middle rozhodně neztratil. Porazila ho sice o téměř čtyři délky Dally Hit (Ad Valorem), ale zanechal za sebou o cca dvě délky svého nedělního soupeře Aldzarba (Duke of Marmalade).Těžko čitelným koněm je druhý svěřenec Arslangireje Šavujeva, vítěz Michalova memoriálu Mamadysh (Pivotal), který po ne úplně vydařené Velké jarní ceně absolvoval dva starty ve Francii, kde ale díru do světa neudělal.

Nejlepší formu z účastníků nedělního pražského vrcholu ukázali na European Jockey´s Cupu Lagaro (Dalghar) a zejména Ideal Approach (Bushranger), který po aktivním průběhu EJC Middle doběhl druhý o necelou délku za Venillií a vůbec poprvé zaběhl tak dobře na chuchelské dráze. Dally Hit v dostihu podala také výborný výkon a za svěřencem Luboše Urbánka zaostala o délku a čtvrt. Absolutorium si za Evropský pohár zaslouží také Lagaro, který v EJC Million doběhl na třetím místě, dvě a půl délky za vítězným Ultimate Fightem. Lagaro dokázal o hlavu porazit favorita dostuihu Father Frosta (Rip Van Winkle), se kterým se v neděli znovu poměří. Outsiderem dostihu bude Florentina (Belenus), které se letos nepodařilo navázat na své dosud největší vítězství v Ceně Arvy. 

Lagaro Verner
K favoritům 39. Velké ceny turfu CK Martin Tour bude patřit letošní dvojnásobný vítěz Lagaro, naposledy třetí v EJC Leram Million. V jeho sedle bude Bauyrzhan Murzabayev (foto: Petr Nowicki)

Velké ceně Prahy bude předcházet neméně zajímavá Cena společnosti  Mironet druhé kategorie na 1200 metrů. V sedmihlavém poli mají tříletí koně většinu. Mezi nimi se může odškodnit ze minulé rychlé vyloučení od startovacích boxů z dostihu v Hoppegartenu Darien (Blue Coral), který se již úspěšně poměřil se staršími sprintery v červnu v jedničkové Ceně TRM. Bělouši Gold Evasive (Evasive) se od čtvrtého místa v Compiegne tolik nevedlo. Benidiction (Zebedee) podává střídavé výkony a pod vedením Bauyrzhana Murzabayeva by mohla předvést jeden z těch lepších. Čtvrtý tříletý kůň v poli, Wovka (Windsor Knot), bude startovat teprve potřetí a pokud se nezlepší, měla by být konkurence nad jeho síly. Po více než roce se v tomto dostihu vrátí na dráhu předloňský vítěz EJC Sprint Prince Orpen (Orpen), jehož současná výkonnost je zahalena tajemstvím, ale ještě loni uměl hodně. S výjimkou posledního startu vždy v letošní sezoně dokázal potěšit vítěztsvím nebo umístěním do třetího místa Hello Hobby (Intense Focus). A spolehlivým koněm je také vítězka Ceny Jezdectví Kobi (Toylsome).

Součástí odpoledne jsou také dva zajímavě obsazené dostihy třetí kategorie. V Ceně EBF na 1600 metrů se poměří deset dvouletých koní včetně šesti debutantů, mezi nimiž je také polobratr Dally Hit, hnědák Irish Hit (Most Improved). Favoritem dostihu ale jistě bude zástupce stáje Pegas Sagar (Excelebration), který před dvěma týdny debutoval čtvrtým místem v Lyonu. V následující Ceně společnosti Arqana & FRBC na 1400 metrů mají podle posledních forem největší naději na úspěch Gold of Gibraltar (Rock of Gibraltar), Marionel (Alfred Nobe) a duo stáje FVE - Relay J.O. Levín - Stormico (Stormy Jail) a Dodybud (Soviet Star).


Michaela Zemanová
     Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net