chuchle2V neděli se na pražském závodišti sice nekoná jedničkový dostih, ale přesto do Chuchle zamíří špičkoví sprinteři na čele s Mikeshem. Dostihový mítink obohatí svou přítomností Václav Janáček, který v Praze naposledy startoval před necelými třemi roky. V sedle ho uvidíme v neděli s Mikeshem, ale startuje i v dalších čtyřech dostizích.

 
Jubilejní desátý ročník Memoriálu Jaroslava Maška aneb Velká cena štiky českého byznysu je hlavním magnetem nedělního pražského mítinku. Dostih sice má statut druhé kategorie, ale většina z jeho účastníků je stabilními příslušníky špičky. 

V roli desetinnového favorita nastoupí na start vítěz posledních dvou ročníků dostihu Mikesh (Majestic Missile), který bude pod vedením multišampiona Václava Janáčka usilovat nejen o své deváté vítězství, ale také o pokoření milionové hranice zisku. Mikesh svým projevem a výsledkem v 89. Leram Gomba handicapu s nejvyšší hmotností v poli ukázal, že ho bude jen těžko někdo porážet. 

V Gomba handicapu za ním zaostal o jeden a čtvrt délky Kendy, který dostával od Mikeshe výhodu čtyř kilogramů. A tentokrát je mezi nimi jen kilový rozdíl. Kendy ale šel na první start výborně a určitě s ním musí být počítáno na příčky nejvyšší. Velmi dobrý vstup do sezóny měl také Nine ou Four (Medicean), kterému by mohlo vyhovovat prodloužení trati o 200 metrů.

gomba chuchle

FOTO: Mikesh bude v neděli usilovat o hattrick v Memoriálu Jaroslava Maška  

Velkou neznámou v dosstihu je Majestic Power, který pro stáj Dar běhal zatím jen jednou. Loni v listopadu ve Strasbourgu doběhl ke konci pole v dostihu, který vyhrál Almond Magic. V neděli Majestic Power poprvé změří síly s tuzemskou špičkou na české dráze. 

Úspěšnou sezónu měl loni Sign of the Zodiac (Clodovil), který dvakrát zvítězil a v dalších sedmi startech se umístil. Svěřenci Františka Holčáka mají letos pozvolnější vstup do sezóny, ale jejich čas může už přijít... V Gomba handicapu se rozběhal pátým místem Prince Orpen (Orpen), který se loni zapojil do sprintérské špičky a oproti prvnímu startu se určitě může zlepšít.

Po třičtvrtěroční přestávce se vrací na dráhu vítěz Memoriálu profesora Michala a Ceny Jezdectví Honzik (Orpen), jehož poslední dva starty v loňské sezóně měly sestupnou tendenci. Bělouš Solar Power (Literato) dostál 12. dubna svému zvyku a stejně jako loni a v sezóně 2012 vyhrál své úvodní starty v sezóně. Byl to ale dostih třetí kategorie a v "jedničkové společnosti" zatím neuspěl. V dostizích druhé a třetí kategorie byl loni nejčastěji k vidění Aprilius (Balmont), ale v minulosti byl elitním sprinterem.

Velmi dobře je obsazen i další dvojkový dostih, Cena Rigips na trati 2200 metrů. Václav Janáček bude v sedle Sapsiree (Rock of Gibraltar). O první pražské neděli měla velmi blízko k vítězství Aurora (Stormy Jail) a výbornou sezónu loni měla Librillina dcera Lust (Rosensturm). Zajímavým koněm je také Conan Roy (Rock of Gibraltar), kterého ještě loni trénoval Pavel Kalaš a nyní je v Krabčicích.

Sázkové kurzy Betino na Velkou cenu štiky českého byznysu (10. Memoriál Jaroslava Maška):
1,6:1 - Mikesh
4:1 - Nine ou Four
5:1 - Kendy
6:1 - Honzik, Majestic Power
7,77:1 - Prince Orpen
8,5:1 - Sign of the Zodiac
12:1 - Solar Power
16:1 - Aprilius
(mze)    Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net

Real time web analytics, Heat map tracking