chuchle2Šest dní před Pohárem žokejů projevili majitelé koní nižších tříd velký zájem o pražské dostihy, s výjimkou hlavního dostihu druhé kategorie tu startuje vždy dvouciferný počet startujících. V jednom z dostihů určených pro juniory se dokonce schází maximální pole 16 koní.


Hlavní jízdou je Cena Znovínu Znojmo na mílové trati o 90.000 Kč. Třetinu ze šesti startujících tvoří zástupci tříletého ročníku, jejich šance se ale nezdají být takové, aby stačili na vítězství. Mondego Bay (Egerton) absolvoval všechny tři dostihy Trojkoruny a jeho výsledky v nich se postupně horšily, až v Saint Legeru skončil poslední. Jeho nejlepším výsledkem z letošní sezóny je třetí místo z Memoriálu prof. Michala na jaře. Klisna Santin (Bushranger) absolvovala dvě Oaks. Lépe jí vyšlo to ve Wroclawi, kde doběhla šestá. Letos poběží už poosmé. 

Favoritem hlavního dostihu se zdá být Echo Rules (Aussie Rules), který letos již dvakrát zvítězil a naposledy se v Mostě dokázal dostat na tabuli jedničkového dostihu. Zkušenosti z jedničkových klání má také Wicker Stone (Whipper). Hnědák byl letos a loni třetí ve Velké ceně BBAG, ale zajímavé je, že zatím nevyhrál dostih. Nejblíže byl k vítězství ve dvojkovém Červnovém poháru, kde ho o půl délky porazila Sapsiree.


Echo Rules
FOTO: Favoritem nedělního hlavního dostihu je reprezentant stáje CK Martin Tour Echo Rules. Společně se svým trenérem Jiřím Chaloupkou zvítězil již pětkrát

Zajímavým koněm je také šestiletý Trop (Bully Pulpit), který každý rok (s výjimkou dvouleté kariéry)  dokáže vyhrát v sezóně jeden dostih v Praze. Minule se mu nevedlo v Lázeňské míli, ale v Praze velmi často sbírá dotace. Klisna Fur Coat (Layman) se letos třikrát umístila v dostizich druhé a třetí kategorie na 1400 metrů, ale její vítězství v Ceně Znovínu Znojmo by bylo překvapením.

Dostihové odpoledně přinese také čtyři dostihy třetí kategorie a jedním z nich je Cena portálu Fitmin & TURF Magazín určená dvouletým koním na trati 1400 metrů. Mezi 16 koňmi vypadá jako adept na vítěztsví Bergerac (Suteki Shinsukekun), kterému koncem srpna uniklo první vítězství jen o krk. Progres by mělý předvést také zástupkyně rodiny Latiny Latigera (Egerton) a Lacorana (Bue Coral) umístěné na čtvrtém místě v Lysé nad Labem resp. Praze. Po posledním místě z Ceny Masise se vrací do nízké kategorie Old Spirit (Suteki Shinkusekun), při debutu solidně čtvrtý na mostecké dráze. Progres očekáváme od nejen rodokmenově zajímavého Harweye (Slickly), kterému se debut nevydařil, ale měl by jít nahoru. 

Sázkové kurzy Betino na Cenu Znovín Znojmo:

2,5:1 - Echo Rules
4:1 - Trop
5:1 - Wicker Stone, Fur Coat
6:1 - Mondego Bay, Santin
(mze)    Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net