chuchle2Týden po vytrvalcích a mílařích dostávají šanci změřit síly se staršími koňmi také tříletí sprinteři. Ve Svatováclavské ceně budou mít ve startovním poli zástupci tříletých většinu a špičkovému Nine ou Four a loňskému vítězi Dodybudovi se postaví mj. tříleté klisny Efily a Anitschka. Druhý magnetem odpoledne bude 10. ročník Zlatého poháru Elektrizace železnic s šesti proutěnkáři. Začátek prvního dostihu je ve 13 hodin.


Na startu 95. Svatováclavské ceny společnosti Sudop Brno, spol. s .r.o. nechybí obhájce loňského prvenství, slovenský Dodybud (Soviet Star), který tehdy o necelou délku porazil dalšího účastníka dostihu Nine ou Four (Medicean). Svěřenec trenéra Stančíka Dodybud ale od té doby nevyhrál a letos je jeho nejlepším výsledkem třetí místo z květnové Přípravné ceny. Obhajobu tedy bude mít hodně těžkou. Mnohem více šancí a vítězství má již zmíněný Nine ou Four, vítěz červnové ceny TRM na zdejším oválu, kde porazil řadu výborných sprinterů. Naposledy byl sedmý z  hoppegartenerské Listed Flieger Preis, kdy ho ale porazil Father Frost. Dalším ze starších účastníků je Dashing Home (Dashing Blade), kterému se ale letos nedaří tolik. Jeho maximem je třetí místo z mostecké Ceny Jezdectví a naposledy doběhl pátý v již zmíněné Ceně TRM.

NineOuFour TRM
Vítězství Nine Ou Four v Ceně TRM při derby-mítinku. V jeho sedle bude opět Jan Rája (Foto: Petr Nowicki)

Z kvarteta tříletých koní toho zatím nejvíce dokázala Efily (Slickly), vítězka dvou významných dostihů v Bratislavě a v neděli třetí v budapešťské Ceně Overdose. Reprezentantka stáje Joly Anitschka (Arcano), kterou povede Václav Janáček, je novým jménem mezi nejlepšími koňmi. Vyhrála tři menší dostihy a při posledním startu zvítězila suverénně o 4 délky. Bahama Pa Pa (Medicean) Valentina Bukhtoyarova se ukáže českému publiku poprvé. Z pěti francouzských startů se dvakrát umístil na tabuli. Rockfield Last (Frozen Power) trenéra Kalaše překvapivě dominovala v červnovém bratislavském Zlatém bičíku, ale její následné dva starty v Cene Mysa a dostihu druhé kategorie  již tolik úspěšné nebyly.

Loňský ročník Zlatého poháru Elektrizace železnic Praha, a.s. vyhrál skvělý Fafintadenient, ale letos v dostihu na 4200 metrů o 360 tisíc korun taková osobnost chybí. Josef Váňa sem vysílá Sundaru (Galileo), který letos dvakrát zvítězil a naposledy si počínal dobře ve francouzském Vittelu, kde doběhl druhý, a také klisnu Silk (Hernando), vítězku z Karlových Varů. Talentovaným koněm je bezesporu další vítěz z Karlových Varů Ascover (Discover d´Auteuil), který minule Silk porazil. Adiutant (Montbard) úspěšně kombinuje roviny s překážkami, a v poslední době častěji vyhrává právě v překážkových dostízích. Mj. snadného vítězství docílil na proutěných překážkách v červnu v Pardubicích. Desson (Denon) je spolehlivým překážkářem, ale jeho loňské výsledky byly lepší. Nejmladším koněm v poli je čtyřletý Rabbit Mountnelson (Mount Nelson), který poslední dva dostihy v nižší kategorii neprohrál a v neděli jeho kvality prověří úspěšnější soupeři.


Sázkové kurzy Betino na 95. Svatováclavskou cenu společnosti Sudop Brno, spol. s .r.o.:

2,6:1 - Nine ou Four
3,7:1 - Efily
4:1 - Anitschka
6:1 - Bahama Pa Pa, Dashing Home
7:1 - Dodybud
9:1 - Rockfield Last

Sázkové kurzy Betino na 10. Zlatý pohár Elektrizace železnic Praha, a.s.:
2,5:1 - Sundara
3:1 - Ascover
3,7:1 - Adiutant
5,5:1 - Rabbit Mountnelson, Silk
8,5:1 - Desson

 

     Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net

Real time web analytics, Heat map tracking