zanrovka2Předposlední dostihová neděle patřila v dostihovém kalendáři závodišti v Netolicích. V hlavní překážkové jízdě, Velké ceně Netolic, se prosadil Mauglí s Martinem Liškou. Dobře obsazený rovinový vrchol ovládla Platba s mladou jezdkyní Kateřinou Hlubučkovou. Na dostihy v Netolicích bude určitě rád vzpomínat také Josef Sovka, který tu slavil 50. vítězství na překážkách.


V tradiční cross country, Velké ceně Netolic na 4100 metrů, se počítalo s úspěchem Handsome Jacka (Ifraaj) nebo zkušeného veterána, polokrevného Tomise (Manhattan Project), ale ti stačili jen na nižší dotovaná místa. V posledním kole se totiž dostal do čela sveřenec  trenéra Slabého Mauglí (Magnus), který nakonec pod vedením Martina Lišky o necelou délku triumfoval nad dotahujícími Wild Dangerem (Könistiger) a Rendez Vous (Magnus). reprezentant stáje Mip Polička-Slabý Mauglí tak zvítězil po téměř čtyřech letech. Vítězný jezdec Martin Liška zažívá svou nejúspěšnější sezónu, má na svém kontě již devět vítězství.

Zajímavě byl obsazený hlavní rovinový dostih na 1200 metrů, kde startovali koně se zkušenostmi s minulostí v klasických dostizích - tedy Tozan (Great Journey), Zoraya Luna (Electric Beat), Straightwhiskey (Footstepinthesand), Eso (Proud Citizen) a také Mystic Swing (Celtic Swing). Posledně jmenovaný hrdina Velké jarní ceny ze sezóny 2012 se vracel na dráhu po téměř dvou letech a v dostihu obsadil poslední místo. A ani nikdo z dalších jmenovaných koní nedokázal bojovat o vítězství, nejlépe z nich skončila čtvrté Zoraya Luna. Pěkným finišem v cílové rovině zvítězila Kateřina Hlubučková vedoucí reprezentantku stáje EŽ Praha a.s. Platbu (Bully Pulpit), která o délku a čtvrt porazila Quaffa (Big Shuffle) a stejný vzdálenost třetí doběhla Adina (Signe Divine), která se rovněž vrátila na dráhu po dvouleté odmlce. První tři místa v dostihu tak obsadili koně českého chovu.

Závěrečný dostih mítinku, steeplechase na 3200 metrů, přinesl 50. vítězství Josefu Sovkovi. Jeho vítězným partnerem byl svěřenec trenéra Jana Blechy Lincoln (Electric Beat), který si tak připsal premiérové vítězství na překážkách.

Netolický dostihový den byl také ve znamení vítězství svěřenců méně známých trenérů - totiž jak trenér Mauglího Mgr. Petr Slabý (u něho se ale jednalo o první úspěch v překážkové oblasti, na rovině již vítězství zaznamenal), tak i Aneta Souchová a Zdeněk Havlík tu zaznamenali svá premiérová trenérská vítězství. (mze)

     Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net

Real time web analytics, Heat map tracking