memoria jar maska 2015Velká cena štiky českého byznysu - Memoriál Jaroslava Maška byla hlavním dostihem čtvrtého dostihového dne v Conseq Parku ve Velké Chuchli. Do dostihu II. kategorie s jedničkovým obsazením nastupoval jako desetinový favorit vítěz posledních dvou ročníků Mikesh, který však v závěru podlehl zvenčí finišujícímu Nine Ou Four.


Po startu šel do čela Prince Orpen a jezdec Šafář v jeho sedle nasadil rychlé tempo, ve kterém se Prince Orpen rychle vzdaloval soupeřům. Se ztrátou jej sledovali Aprilius a Mikesh, v jehož sedle byl po 2,5 letech opět v Chuchli jezdící žokej Václav Janáček. Prince Orpen zavedl pole do cílové rovinky, ale tak už zvenčí jsoucí Mikesh začal ukrajovat z jeho náskoku až jej zcela zlikvidoval a přešel do vedení, nicméně v té době se k němu po vnější straně blížil Nine Ou Four (Medicean), který na distanci silným závěrem získal dostih pro sebe. Třetí doběhl Honzik, čtvrtý skončil v ČR debutující Majestic Power.
Vítězný Nine Ou Four, zakoupený jako odstávče na Tattersals December Foal Sale za 8.000 gns, reperezentuje stáj Syndikát V3J, přinesl letos první české vítězství trenéru Václavu Lukovi a v jeho sedle podal skvělý výkon ž. Murzabayev.

I na tomto mítinku ovládli rámcové dostihy koně domácího chovu a potvrdili, že dlouhodobá existence zdravého dostihového provozu se bez nich neobejde. Dařilo se potomkům bohužel již uhynulého Look Honey (Sadler's Wells), kteří získali dvě vítězství. Nejprve spolehlivý veterán Cheri Honey (z Chanci, Amyndas) z chovu Ing. Dobroslava Hovadíka vyhrál finišem zvenčí Cenu Rigips (II.k., 2200 m, 90.000 Kč) pro stáj TVD a.s. a trenéra Vrbu (v sedle Jan Rája) a poté tříletý Sheik Yerbouti (z Sonka, Desert Prince), ač odskakoval jako největší outsider, vyhrál stáji Ehorse-TRM-Frances a trenéru Drlíkovi Cenu Vodafone (IV.k., , 1400 m, 40.000 Kč). Úspěšný den někdejšího šampióna českých plemeníků doplnil v Bratislavě druhým místem v Ceně trojročných žrebcov Valmont Ohne.

V úvodní Ceně Arcadis - EC Haris (III.k., 4+, 1000 m, 60.000 Kč) se prosadil vlastní ochovanec Lucie Bittnerové a její stáje Latén Sharp Brook (Varadar - Sharmona, Dara Monarch) trenéra Demeleho, v jehož sedle získal první triumf dnes třikrát úspěšný žokej Milan Zatloukal. Dvakrát bodoval i tandem stáj TVD a.s. - trenér Pavel Vrba, kteří kromě již zmíněného úspěchu Cheri Honey získali i Cenu Schneider Electric (IV.k., 3+, 1200 m, 40.000 Kč) zásluhou 61 kilogramy obtěžkané Detekce (Bully Pulpit - Double Millennium, Big Shuffle) z chovu Josefa Pšurného. Vítěze se dočkal i někdejší multišampión Scyris, jehož čtyletá dcera Illuminati (z Irish Paradise, Catcher in The Rye) chytila na cílové pásce Ceny AC-T Servis  (III.k., 4+, 1800 m, 60.000 Kč) Byskovice (Jeremy). 

Nejpřesvědčivější vítězství dnes předvedl v Ceně DHL (III.k., 3, 1600 m, 60.000 Kč) Shahnour Aznavour (Azamour) stáje Racing Club Salvator, který snadno zdolal 60.000 eurovou akvizici stáje Dr. Charváta Legge Di Chichio (Lawman). Jeho triumf byl prvním vítězstvím trenéra Allana Petrlíka po příchodu do centra Darhorse a čtvrtým vítězstvím Milana Zatloukala v tomto víkendu

Velmi předvedčivé bylo i závěrečné vítězství pětileté Gloryland (Samum) v Ceně Alo Diamonds (IV.k., 4+, 1600 m, 40.000 Kč) stáje Tax-reform, v jejímž sedle byl žokej Vácav Janáček.

  

      
       Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net