HetmanPolny MosteckaVelkou radost udělal snadným úspěchem ve Velké mostecké steeplechase svému realizačnímu týmu vedenému trenérkou Pavlínou Baštovou a samozřejmě majiteli JUDr. Janu Červenkovi Hetman Polny, který nejenže po třech letech opět vyhrál vrcholný dostih mostecké překážkové sezóny a porazil nečekaně favorita Sokola, ale také který se vyhranými dotacemi zařadil mezi koňské milionáře.


„Původně jsme chtěli jet s Hetmanem do Strasbourgu, tedy do dostihu, který vyhrál Sokol. Nakonec jsme tam ale nejeli a rozhodli se poslat Hetmana do Velké mostecké. Byl to trochu paradox, protože když běžel ve Strasbourgu, měl proti sobě hned několik dobrých koní a Sokol měl jen jednoho vážného soupeře. Očekával jsem, že na Sokola mít Hetman v Mostě nebude, ale věřil jsem, že All About Cossia porazí,“  prozrazuje Jan Červenka. „Ale moc mu věřil Honza Kratochvíl, který ho zná dobře i z práce, protože jednou týdně chodí jezdit k trenérce Baštové. To je velké plus, že ho zná i z práce."

A jak na majitele snadné vítězství zapůsobilo? "To, že Hetman vyhraje takovým stylem a nebude mu stačit ani Sokol, jsem opravdu nečekal. Myslím, že Sokol běžel brzy po vítězství ve Francii."  Potvrdilo se, že mostecká dráha a zdejší velké skoky Hetmanovi opravdu svědčí, ostatně všech šest jeho vítězství pochází ze severočeského hipodromu. "Malé zaváhání měl jen na jedné ze dvou malých zelených umělých proutěnek, kterou nerespektoval, jinak to bylo bezchybné. A jsem rád, že po Curtinovi a George de Harebovi je ve středisku trenérky Baštové další kůň, kterému se podařilo dosáhnout hranice milionu korun. A samozřejmě patří nejen za to mé poděkování trenérce Baštové a týmu osvinovského tréninkového střediska a také Janu Kratochvílovi, který ho perfektně odjel."

Hetman Kratochvil

FOTO: Hetman Polny vedený Janem Kratochvílem nikým neohrožován míří vstříci druhému vítězství ve Velké mostecké steeplechase - Ceně společnosti Paramo

A kam dále bude směřován vítěz dvou jedničkových steeplechase? "Sedí mu velké zelené skoky, takže je to kůň do Velké mostecké a do francouzských dostihů. Chtěli bychom s ním jet v září do dostihu na 3900 metrů do Auteuil. Tímto bych si rád splnil svůj sen, ale samozřejmě, že by bylo krásné, kdyby se k tomu přidalo i umístění do čtvrtého místa. Hetmana pořád dostihy baví, takže zatím konec jeho kariéry neplánuji." Ryzák polského chovu je nejúspěšnějším reprezentantem stáje Jan Červenka v její osmnáctileté historii a tak nepřekvapuje, že pan majitel říká: "Hetman bude prvním koněm, kterého si nechám i po skončení kariéry." (mze)    Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net

Real time web analytics, Heat map tracking