linehoneyNáhle, ve věku 13 let, dnes uhynul hnědák LINE HONEY (Look Honey - Line Island, Linamix), který v modrozelenobílých barvách stáje Mikon manželů Michalcových patřil na konci první dekády tohoto století k nejúspěšnějších a nejpopulárnějším koním na českých drahách.


Napajedelský odchovanec, na jehož zrození měl lví podíl dr. Jan Filla, ve dvou letech moc nedával znát, jaké eso z něj vyroste. Z 5 startů v první sezóně získal jedno vítězství v dostihu IV. kategorie a sezónu zakončil předposledním místem v Pardubickém zimním favoritu. Následující rok nejprve získal třetí místo v bratislavské dvojce na 1400 metrů, po neúspěchu v Ceně trojročných žrebcov na 1700 metrů jej trenér Radim Bodlák nasměroval na kratší distance. A bylo to šťastné rozhodnutí. Line Honey nejprve vyhrál slušovickou trojku na 1100 metrů, následně uspěl v trojce v Bratislavě, poté jistě vyhrál i dostih II. kategorie v Chuchli a své vítězné tažení českými sprinty završil triumfy v jedničkové Ceně společnosti Sudop Brno, a.s. a Svatováclavské ceně (L). První porážku po sérii 5 vítězství mu uštědřil až Golden Eagle v KMET Sprint Cupu (Gd1) ve Varšavě. Za skvělé výkony byl po sezóně oceněn titulem Nejlepší sprinter roku a také Nejlepší kůň českého chovu.

K elitě ročníku patřil i následující dvě sezóny, v nichž sbíral umístění ve velkých dostizích a vyhrál mezinárodní Cenu Ministerstva podohospodárstva (Gd3) při Turf-Gala. Později už v nejlepší konkurenci nestačil a běhal menší dostihy, svou bohatou kariéru zakončil 27. září 2014 jako sedmiletý vítězstvím v menším dostihu v Brně. Od té doby trávil penzi u rodiny Fillů.

Celkem za svou kariéru čítající 38 startů získal 10 vítězství a 13 umístění a vydělal 1,051.920 korun. (miv)








    Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net