cena mesta kv21Už v předsezónním rozhovoru prezentovala Ivana Pejšková svého svěřence ORLEANA (Egerton) jako největší naději na úspěchy v letošní sezóně. Stále zrající pětiletý napajedelský odchovanec, který se loni prodral ze čtyřek až do dostihů druhé kategorie, ukázal další růst třídy letos, kdy si po několika loňských umístěních nejprve připsal první vítězství ve dvojkách a dnes jej korunoval lehkým vítězstvím v hlavním dostihu dne 92. Ceně města Karlovy Vary - Memoriálu Josefa Dolejšího.

 
Na cestě k prvnímu jedničkovému vítězství reprezentantovi stáje Hippolit Star pomohl výborný výkon žokeje Jířího Chaloupky, který Orleana usadil na třetí pozici na bariéře a ušetřil několik metrů i při točení do cílové rovinky, kde své soupeře podjel, posunul se na čelo, které bez většího vypětí udržel až do cíle. Druhý doběhl Australien (Olympic Glory), třetí zvenčí finišující Achird (Archipenko) a čtvrtý favorizovaný Rate (Reliable Man), který první polovinu dostihu diktoval tempo, než jej vystřídala v cíli nakonec šestá Imsexyandiknowit.

Z chovu Hřebčín Napajedla pocházející Orleano je synem letos předčasně uhynulého Egertona (Groom Dancer) a dvojnásobné vítězky Olmaia (Sholokhov), matky pětinásobného vítěze Orsona (Egerton) či Orphanty (Pop Rock), která vyhrála čtyři dostihy. Bába Oxalana (Lagunas) byla pravou sestrou německého Gr.1 vítěze Oxalagu a v barvách Wrbna Racing vyhrála čtyři jedničkové dostihy včetně slovenského Zlatého poháru (L).

NN21 orleano2

Odpoledne pro Amazonky

V Karlových Varech dnes startoval i loňský vítěz hlavního dostihu Black Canyon (Manduro), který ale po čtyřech předešlých startech bez umístění zamířil do silně obsazené trojkové Ceny Holoubek koncern (III.k., 3+, 2000 m). Ani tam ale nebyl prorokem a podlehl účastníkovi loňského derby JOGANVILLE (Rajsaman) ze stáje dr. Nieslanikové, kterého vedla Sabina Mokrošová. Ta po včerejším vítězství v Meranu dnes získala double, který završila v sedle tříleté TREZY LADY (Wootton Bassett), stájové kolegyně Joganvilla, v Dostihu amazonek - FEGENTRI - Memoriálu Ing. Jiřího Chaloupky (IV.k., 3+, 1600 m).

Přehlídkou amazonek byl dnes celý karlovarský mítink, neboť s výjimkou výše zmíněného Jiřího Chaloupky v hlavním dostihu odjezdily všechny vítěze ženy. V úvodní Ceně společnosti Tipsport (hdcp IV.k., 3+, 2400 m) jí byla Jiřina Andrésová v sedle svěřenkyně Václava Chaloupky TALULU (Zazou - Taghana, Big Shuffle), z chovu i stáje Petera Kršáka. Ve druhém dostihu Ceně primátorky města Karlovy Vary (hdcp II.k., 3+, 2400 m) na ní úspěšně navázala Ingrid Janáčková-Koplíková v sedle svého vlastního svěřenec TRIPLEXE (Elzaam) ze stáje Liliana Carvalho, který svůj třetí letošní triumf získal start-cíl stylem.    

NN21 talulu

Další dnešní úspěšnou jezdkyní byla Lucie Fialová, která s CLASSOU (Tamayuz), jediným tříletkem v poli Ceny Nadace města Karlovy Vary (hdcp III.k., 3+, 1600 m), potvrdila roli favoritky a klisnu ze stáje Martina Bláhy přivedla k druhému vítězství ze dvou startů. Mezinárodní tečku za "dnem žen" udělala amatérka Jenny Langhard v sedle čtyřleté bělky TOS SIA (Gale Force Ten) z Dostihové stáje Sedrik trenéra Harise, která navzdory nejvyšší váze v poli ovládla závěrečný handicapu Cenu Elektro servis - Jaromír Mrauna (V.k., 2000 m), který pro ni znamenal první vítězství v kariéře. (miv)


      Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net