Letošní sezona na pardubickém dostihovém závodišti nabídne deset dostihových dnů v tradičních termínech. Běhat se tu budou dostihy překážkové i rovinové. A dotace dostihů porostou. Vrací se na úroveň „předcovidových let“, Velká pardubická bude znovu o pět milionů korun.

Pardubické závodiště sestavilo propozice téměř osmdesáti dostihů, jejichž vrcholem bude čtyřdílný kvalifikační seriál a říjnová 132. Velká pardubická se Slavia pojišťovnou. Bohatší budou i dotace dostihů než v předchozích dvou letech, kdy pořadatelé museli reagovat na dopady pandemie koronaviru. Kromě výher bude Dostihový spolek a.s. letos vyplácet také bonus pořadatele pro první tři umístěné koně ve vybraných dostizích.

V loňském roce se nám i přes „covidové“ komplikace podařilo finančně stabilizovat společnost, udrželi jsme stávající partnery a získali nové, za což jim patří velké poděkování. I díky tomu můžeme plnit náš hlavní úkol, a to vkládat do dotací jednotlivých dostihů co nejvíce finančních prostředků a po náročném období opět ve větším měřítku podporovat dostihové stáje a oceňovat práci všech lidí, kteří se kolem přípravy koní pohybují,“ říká ředitel Dostihového spolku Jaroslav Müller.

Nepřehlédněte: Move Your Vision zdražuje. Po zisku dalšího titulu šampióna plemeníků se jeho poplatek zvýšil na 700 €

Impulsem pro zvýšení dotací jednotlivých dostihů je kromě stabilizace společnosti a podpory partnerů také vyšší finanční příspěvek ze strany Jockey Clubu ČR na technickou přípravu dostihové dráhy.

Nejzásadnější zprávou je navýšení dotace Velké pardubické na 5 mil. Kč, oproti minulým dvěma letům se zvedají také výhry v jednotlivých kvalifikacích, a to o 100 % na dotaci 400.000 Kč. Stejnou částku si rozdělí umístění v Ceně Vltavy, druhý největší dostih sezony Cena Labe bude dotována částkou 700.000 Kč. Na úroveň roku 2019 se zvyšují dotace dalších velkých dostihů pořádaných v rámci velkopardubického mítinku, Zlatá spona tříletých je dokonce o 50.000 Kč vyšší než v minulosti.

Přistoupili jsme také ke změnám u klasických steeplechase. Vrcholem první poloviny sezony je Zlatý pohár, který chceme otevřít větší skupině koní, a tak dochází ke zkrácení distance dostihu ze 4 400 metrů na 3 900 metrů. Dotace Zlatého poháru a také Stříbrné trofeje, kterou přesouváme z velkopardubické neděle do sobotního programu, bude 300.000 Kč,“ dodává ředitel Dostihového spolku Jaroslav Müller.

Dostihová sezona na Pardubickém závodišti odstartuje tradičním Zahajovacím dostihovým dnem s datem 8. května 2022. Kvalifikační mítinky jsou na programu v květnu, v červnu, v srpnu a v září, samotná 132. Velká pardubická se Slavia pojišťovnou se poběží v neděli 9. října 2022 a tečku za sezonou udělá dva týdny po Velké pardubické Závěrečný dostihový den. Už nyní prochází dostihová dráha potřebnými úpravami, pozornost pořadatelé věnují také opravám překážek, závlahového zařízení i zázemí pro účastníky dostihového provozu a návštěvníky Pardubického závodiště.

Tisková zpráva Dostihového spolku    Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net