kasny pavelJeden z našich nejzkušenějších překážkových jezdců Pavel Kašný se po čtyřech letech opět zařadí mezi trenéry koní.  Jeho novým působištěm bude Jalubí u Uherského Hradiště. To ovšem neznamená, že pověsí svou dlouhou a úspěšnou jezdeckou kariéru na hřebík. Trénink menšího počtu koní mu umožní být i nadále aktivní v dostihovém sedle. Ostatně bychom měli letos Pavla Kašného vídat i v drese koních stáje Orling.

Naposledy jste koně trénoval v sezóně 2010. Jak došlo k vašemu návratu do role trenéra?Dostal jsem nabídku na trénování koní od majitele stáje Viktorie-UH pana inženýra Taláka, který má v Jalubí sedm boxů. Jsou tu zatím převážně parkuroví koně, ale ti budou postupně odcházet. V tuto chvíli mám v přípravě šestiletého Speed of Gracie. V polovině sezóny by měl do Jalubí přijít třetí z loňské Velké slušovické steeplechase Catch Life, který je u trenéra Seménky. K trénování koní jsem se chtěl vrátit už dávno. Nějaké nabídky jsem měl z Čech, ale mě to vždycky táhlo spíše na Moravu, takže jsem za nabídku pana Taláka moc rád.

Mají k vám do tréninku přijít nějací další koně?
Zatím ne, ale byl bych moc rád, kdyby si k nám našli cestu noví majitelé. Máme tu čtyři volné  boxy a je jedno, zda to budou koně rovinoví nebo překážkoví. Rád bych navázal na svou předchozí trenérskou kariéru, ve které jsem i při menším počtu koní něco dokázal.  Rád vzpomínám na Lisharpa, se kterým jsem vyhrál Zlatý pohár Paramo a dvakrát Velkou mosteckou cenu. Výborný byl i Soulad, který byl původně určený k utracení, ale vyhrál jsem s ním ještě několik dostihů. A umístil se i v Meranu.  A velmi dobré výsledky měla také  Hespa, která se umístila v jedničkových dostizích a běžela i ve Švýcarsku. A zapomenout nemohu ani na polobratra Cipíska Cipíse, který byl druhý v Ceně Labe.

Jaké máte podmínky pro trénink koní?
Myslím, že se tu dají dobře připravovat koně. Máme tu kopcovitý terén, hodně polí a luk. Pan Talák spolupracuje s Radimem Bodlákem, jehož nedalekou cvalovku můžeme používat. A kdyby bylo nejhůře, máme to jen čtyřicet kilometrů na závodiště do Slušovic.

Předpokládám, že vaše jezdecká kariéra bude pokračovat…
Ano, budu jezdit a těším se na to. Jsem v pořádku, zdravý… Budu podepisovat smlouvu se stájí Orling na ježdění jejích koní od trenérky Růžičkové v dostizích. Při tréninku pěti či šesti koní bych měl mít dostatek času zvládnout obojí. Mám výhodu i v tom, že pan inženýr Talák je soukromý zemědělec a proto se nemusím starat o krmení, podestýlku a další věci. (mze)    Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net

Real time web analytics, Heat map tracking