cervnovy pohar2V centru pozornosti pátečního dostihového dne ve Velké Chuchli byla svěřenkyně trenérky Pejškové Dally Hit, která ve 14. Červnovém poháru pod vedením ž. Jiřího Palíka nejenže potvrdila úlohu velké favoritky a vyhrála podesáté v kariéře, ale také utvořila nový rekord pražské dráhy na 1800 metrů. Jediné double během odpoledne získal František Mourek, jehož svěřenci vyhráli dvakrát.

Úspěšný byl dostihový den z hlediska další možné spolupráce s francouzskou sázkovou kanceláří PMU. Na pět chuchelských dostihů byl totiž obrat více než 810.000 euro a to je, například v porovnání se sázkovým obratem na některé PMU mítinky v Německu, velmi dobrý výsledek. Na výši sázek měl vliv postupující čas - například na první pražský dostih bylo vsazeno 118.000 euro a na poslední pátý již více než dvakrát tolik.


Vrcholem pátečního dostihového dne v Conseq Parku byl 14. ČERVNOVÝ POHÁR (3+, II. kat., 1800 m, 100.000 Kč). Desetinovou favoritkou dostihu byla DALLY HIT (Ad Valorem) stáje Hippolit Star Pejšková a ta své příznivce nezklamala. Dostih nejprve rozeběhl druhý favorit Master of Gold (Gold Away), ale ještě před obloukem už vodil dostih v rychlém tempu Bahama Pa Pa (Medicean). Dally Hit cválala okolo čtvrtého místa a v oblouku byla posunuta ž. Jiřím Palíkem do druhé stopy. V cílové rovině záhy skončilo kralování Bahama Pa Pa. U bariéry přešel do čela Václavem Janáčkem podporovaný Master of Gold a výborně běžel také podceňovaný Approcaillis (New Approach). Dally Hit na posledních dvěstě metrech zaútočila zvnějšku pole a dominovala o půl délky před Master of Goldem. Jen délku za vítězkou dorazil do cíle na třetím místě Approcaillis s Martinou Havelkovou v sedle a potvrdil tak, že mu trať 1800 metrů sedí. Čtvrtý Montjeu Third (Pop Rock) již doběhl do cíle pět délek za ním. Poslední dotované místo ukořistila Indian Lass (Indian Haven). O kvalitě dostihu svědčí dosažený čas 1:49,92, kterým Dally Hit o šest setin vteřiny překonala dva roky starý výkon Tamarind Covea z Leram European Jockey´s Cup Middle. Trenérka Ing. Pejšková zaznamenala letos již třetí vítězství. Žokej Jiří Palík zvítězil letos již podeváté včetně čtyř vítězství z Bratislavy.

cervnovy pohar

První cvalový dostihový den sázkové společnosti PMU na českém území otevřela krátce po 11. hodině CENA WWW.JOCKEYCUP.CZ (3+, handicap, IV. kat., 2400 m, 40.000 Kč) s jedenácti kandidáty na startu. V dostihu byli na čele aktivní Ondreáš (Socr House) a Giomár (Tiger Cafe), ale ani jeden z těchto koní nestačil na dotovaná místa. Od druhé poloviny dostihu se držela na třetím místě druhá favoritka Eowyn (Bretigny), v cílové rovině se ale našli dva koně, kteří ji porazili. Byl to nejvíce zatížený White Ghost (Torlus) s Václavem Janáčkem v sedle, a především LUCIAN (Literato - Love Girl, Dashing Blade) předvádějící vnější stranou dráhy dlouhý táhlý finis. Žákyně Lucie Fialová v jeho sedle při desátém životním startu slavila premiérové vítězství, kterého dosáhla o dvě délky před White Ghostem. Trenér František Mourek tak letos docílil prvního vítězství, stejně jako SŠ dostihového sportu. Lucian se stal nejpřekvapivějším vítězem dostihového dne s kurzem na vítězství 14:1.

CENU WWW.BLACKTYPEPEDIGREE.CZ
 (3l., IV. kat., 1800 m, 40.000 Kč) pojala od startu aktivně zástupkyně barev stáje Lokotrans Stealing A Win (Casamento). V cílové rovině se sice na ni dotáhli další koně, ale ještě dokázala chytnout druhý dech, znovu přešla do čela a zdálo se, že získá premiérové vítězství. Po její levé straně ale ještě přišel silný finiš reprezentanta Stáje Charvátová SILVER PRINCE (Silver Frost), který pod ž. Janem Rájou načasovaným útokem strhl o půl délky vítězství na svou stranu. Dvě a čtvrt délky za druhou Stealling A Win získal třetí peníze nejvíce zatížený, a teprve podruhé startující, Kissi Sturm (Rosensturm). Žokej Jan Rája slavil letos sedmý triumf, zatímco trenér Pavel Tůma pátý.

Následující CENU WWW.BLACKTYPEPEDIGREE.COM (3l., handicap, III. kat., 1600 m, 60.000 Kč) ovládl stájový a tréninkový kolega Mikeshe PRIVATE RYAN (Ryan - Parodie, Secret´n Classy), který se zařadil mezi dvojnásobné vítěze v letošní sezóně. Dostih dlouho vodil Duke of Darhorse (Duke of Marmalade) následovaný Monte Gelatem (Durante Alighieri). V cílové rovině se pole vyrovnalo a viděli jsme jeden z nejtěsnějších doběhů při 16 startujících (rozdíl mezi prvním a posledním koněm cíli byl cca 7 a půl délky). Na Duke of Darhorse na posledních sto metrech zaútočil Private Ryan vedený pro stáj Kelso Stables  žákem Florianem a svou letošní neporaženost udržel o délku. Třetí místo získal o hlavu zpět Lusk (High Extreme). Talentovaný žák Adam Florian docílil svého jubilejního desátého prvenství, z toho třetího v aktuální sezóně. 

Velmi dobrou sezónu má letos trenérka Tamara Křídlová, která po doběhu posledního PMu dostihu, 
CENY WWW.DOSTIHY.NET (3+., IV. kat., 1400 m, 40.000 Kč), vyrovnala čtyřmi vítězstvími svůj celoroční loňský výsledek. Stalo se tak záslouhou nejstaršího účastníka v poli, desetiletého TRAFFIC TOURa (Pentire - Trystero, Shareef Dancer) reprezentujícího Stáj Aliance Jičín. Ten se po aktivním průběhu dostal za asistence Petra Foreta dvěstě metrů před cílem do čela a o třičtvrtě délky se ubránil silně finišujícímu, a minule vítěznému,  Macariovi (Amico Fritz). Půl délky zpět získala třetí místo Lia Ashamal (Blue Coral). 

V juniorské CENĚ DERBY KLUBU (2l., III. kat., 1200 m, 60.000 Kč) využil dostihové zkušenosti svěřenec Petra Juránka GOLDEN ALIGHIERI (Durante Alighieri - Golden Sound, Lujain). Polobratr klasicky umístěného Golden Devila (Pop Rock) cválal dlouho na čele společně s Love Connection (Amico Fitz), ale v závěru dokázal klisnu o délku a čtvrt porazit. Favorizovaný Kominik (Bid Bag Bob) sice v cíli Love Connection dotahoval, ale nakonec za ní zaostal o půldruhé délky. V sedle vítěze byl žokej Michal Mach, který si zapsal letošní druhý triumf, stejně jako trenér Juránek.

golden alighieri
Dostih dvouletých ovládl Golden Alighieri, první vítěz z druhého ročníku Galileova syna Durante Alighieri

Průběh a výsledek CENY WWW.VELKA-CHUCHLE.CZ (3+, handicap, V. kat., 1600 m, 20.000 Kč) byl poznamenán dvěma dramatickými událostmi a pády tří jezdců. Nedlouho po startu klopýtla Rakia (Next Desert) a pád ž. Laubeho měl za následek také spadnutí Pavlíny Filipové ze sedla Dramy (Bully Pulpit). Další dramatický moment se odehrál při zatáčení do cílové roviny, kde měnila směr "volná" Drama  a zapříčinila vypadnutí Jiřiny Andrésové vedoucí Gasa (Bully Pulpit). Velké problémy měl také Václav Janáček, který se jen taktak udržel v sedle favorita Sauvoir Absolu (Pouvoir Absolu) a dojel do cíle bez třmenů na čtvrtém místě. První vítězství ve svém životě získala žákyně Simona Laubeová, která vedla rovněž poprvé vítězného WAR HORSE (Mukhalif), svěřence dnes podruhé vítězného trenérka Mourka. Pětiletý ryzák stáje DS Ondra, Matyáš, Flash o více než dvě délky porazil Camelai (Security Risk) a Aigera (Tiger Cafe).

Pátým poprvé vítězným koněm během dnešního dostihového dne ve Velké Chuchli se stal MATYSEK (Bushranger) hájící dostihové barvy stáje Strojírna Litvínov, kterého připravuje Michal Tajmr. 
CENU WWW.BETINO.CZ (3+, handicap, V. kat., 1600 m, 20.000 Kč) pod taktovkou ž. Venduly Korečkové ovládl dostih o dvě a půl délky před Lakarem (Tribal Instinct) a La Lagion (Fairlypi). Vítězná jezdkyně si připsala páté vítězství v sezóně, zatímco trenér Tajmr se radoval letos poprvé z vítězstvé svého svěřence.

Michaela Zemanová

 

     Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net