dvojnasobna mile 2018Vrcholem druhého letošního mítinku v Karlových Varech, na jehož pět dostihů dnes příjimala sázky francouzská PMU, byla 90. Karlovarská dvojnásobná míle Karlovarského kraje, jedničkové klání na 3200 metrů, v němž 6 koní bojovalo o 135 tisíc korun celkové dotace. Po loňském druhém místě se tentokrát dočkala vítězství pětiletá hnědka stáje DS Dolní Moravice RAVIELLA, vedená žokejkou Martinou Havelkovou.


Taktovky dostihu se chopila silně potící Tafilly (Red Rocks), kterou zhruba v polovině dostihu vystřídala Vědma (Look Honey). Ta také zavedla pole do cílové rovinky, kde na ní nejprve zaútočil Amadeon (Amadeus Wolf), který na chvíli převazl vedení, ale více sil měla ze třetí pozice útočící RAVIELLA (Pop Rock - Rabbit Dream, Dream Well), která odčinila loňskou porážku od Soliniho a navzdory druhé nejvyšší váze v poli 58 kg zvítězila. Druhý Amadeon na vítězku ztrácel 3/7 délky, stejná vzdálenost jej dělila od třetí Vědmy, čtvrté peníze získala Tafilly. Vítězka, kterou připravuje Eva Záhorová, je odchovankyní Hřebčína Napajedla, její matka Rabbit Dream, vítězka dvou dostihů na 1200 (ve dvou letech) a 1300 metrů, je též matkou dvojkového vítěze Rivertona (Egerton).  

napajedla raviella

Úvod dnešního PMU mítinku obstarala Cena společnosti Maentiva s.r.o. (hdcp III.k., 3+, 1200 m, 60.000 Kč), do které nejlépe odstartoval Gold of Gibraltar (Rock of Gibraltar), ale záhy od něj taktovku převzal Pale Martini (Kandahar Run), který zavedl pole na distanci, kde však, nepříliš účelně podporován, podlehl náporu zvenčí jdoucích HYACINTA (Slickly - High Reservation, Indian Danehill) stáje Team s Kateřinou Hlubočkovou a Tapaja (Sabiango). Devítiletý Hyacint, odchovanec Jiřího Trávníčka, vyhrál jako dvouletý Gerschův memoriál a o půl roku později i Memoriál prof. Michala. Dnešní vítězství bylo šestým triumfem kariéry, prvním od října 2015.

Druhé vítězství v řadě získal v Ceně INSIA Karlovy Vary s.r.o. (hdcp IV.k., 3+, 1400 m, 40.000 Kč) čtyřletý WINGET (Sharpour - Winged Horse, Iceman), jehož triumf byl zároveň třetím letošním vítězstvím potomka předčasně uhynulého Sharpoura. Odchovance Josefa Pšurného, hájícího barvy stáje Filip, vedla Pavlína Filipová, jedna z 8 jezdkyň v dostihu s 10 účastníky a připravuje jej Kateřina Berthier. Druhý skončil Twinky (Bully Pulpit) a třetí Ganseblumchen (Elusive Pimpernel).

Naopak poprvé ve své kariéře dnes ve Varech uspěl čtyřletý valach stáje Roman MODEWARRE (Fastnet Rock), který s Jiřím Chaloupkou v sedle jistě před Nadějí (Bretigny) vyhrál Cenu společnosti Jan Becher Karlovarská Becherovka (hdcp IV.k., 3+, 2000 m, 40.000 Kč). Svěřence Václava Chaloupky koupil před rokem na červencové dražbě v Deauville Chris Richner za 6.500 € poté, co Modewarre v předešlých dvou startech, navzdory elitnímu rodokmenu, nic nepředvedl. Modewarre je polobraterm Gr.2 vítězky Fantastic Love, jeho matka Moon Flower (Sadler's Wells) je polosestrou vítěze Breeders' Cup Mile Last Tycoona a její roční dcera byla v Keenelandu prodána za 475 tisíc dolarů.

Slavnou matku, ovšem jen v rámci našeho dostihového prostoru, má i vítěz následujícího dostihu Ceny společnosti Karlovarská korunní s.r.o. (hdcp V.k., 3+, 2000 m, 25.000 Kč), ve které využil nízké váhy 52,5 kg čtyřletý valach ECOLOGI LOLEK (Silver Whistle - Ecologically Right, Entrepreneur) ke svému prvnímu vítězství. Odchovanec Petra Nieslaníka, reprezentující stáj Evy Nieslaníkové a připravovaný Miroslavem Nieslaníkem v cílové rovince útokem po bariéře zdolal šestiletého Vapetina (Arcane) syna Vegas Las (Look Honey) i dostih vodící Savage (Beccari). Matka vítěze Ecologically Right, v roce 2004 koupená stájí Dagi na Tattersalls Horse in Training Sale za 32.000 gns, vyhrála s obrovskou převahou Jarní cenu klisen a poté stejně suverénně i Cenu Pat's Music a Cenu Whisky na Slovensku. V chovu se jí ale daří podstatně méně - úspěch Lolka je teprve druhým vítězstvím jejího potomka po vítězství Epoletty (Tribal Instinct) v dostihu IV. kategorie ve Slušovicích před 3 lety.  

Vedle hlavního dostihu uspěla ž. Martina Havelková i v rámcovém Dostihu města Karlovy Vary ke 100. výročí samostatného státu (III.k., 3+, 1600 m, 60.000 Kč), v němž v sedle MORMILLA (Authorized) ze stáje Dr. Lischka zaútočila v cílové rovině na vedoucího Tropical Bonda (Forever Bond), 100 metrů před cílem se dostala na jeho úroveň a do cíle na něj nastřádala jednu délku.

Tečku za dnešním úspěšným mítinkem, během něhož obrat PMU sázek poprvé v historii těchto sázek u nás překonal hranici jednoho miliónu eur, udělalo start-cíl vítězství SANTINA (Bushranger) ze Strojírny Litvínov v Ceně Ihipodrom Holoubek (IV.k., 3+, 3000 m, 40.000 Kč), v jehož sedle podal výborný výkon žokej Jan Verner. (miv)
     Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net