Treasure rockTřetím dostihovým dnem se v sobotu s letošní dostihovou sezónou rozloučilo závodiště v Brně. Moravská derniéra vyšla nejlépe trenérům Janu Havlíčkovi a Allanu Petrlíkovi, kteří oba získali double, a které Havlíček navíc  okořenil úspěchem v hlavním dostihu. Došlo i ke změnám na čele rovinových šampionátů trenérů i jezdců.

Hlavním dostihem byla Cena společnosti Tretina - Podzimní moravská míle věnovaná vzpomínce na Ing. Jiřího Chaloupku (III.k., 1600 m), na jejíž start se postavila nejen dvojice jedničkových vítězů Rabbitu Trhový Štěpánov Rabbit Breath (Bated Breath) a Dark Absolu (Pouvouir Absolu), ale také účastník letošního derby American Charlie (Myboycharlie). Všem ale vypálil rybník nejvýše zatížený valach stáje Tippler Group s.r.o. TREASURE ROCK (Treasure Beach), který pod Jaromírem Šafářem stylem start-cíl získal páté vítězství kariéry. Loňská vítězka EJC Million Rabbit Breath doběhla až šestá, podle slov žokeje Milana Zatloukala pro Dostihovou komisi byla důvodem zdravotní indispozice koně.

Vítěz reprezentuje trenérský úsek Jana Havlíčka, jemuž se, taktéž ve spolupráci s Jaromírem Šafářem, podařilo uspět i v úvodní Ceně firmy Kokitech s.r.o. Brno, kterou opět stylem start-cíl a s nejvyšší vahou v poli ovládl RABBIT REQUINTO (Requinto).

Rabbit requinto
Hattrick stáje Rabbit Trhový Štěpánov odstartoval Rabbit Requinto

Double získal také Allan Petrlík zásluhou osmiletého LANDARONA (Egerton - La Rainba, Rainbows for Life), který si připsal 10. vítězství kariéry úspěchem v dostihu amatérů Cena stáje Quartis - zámecký vrch a SČADJ - Memoriál Zdeňka Kalába (IV.k., 1900 m) a GOLDENTONA (Egerton - Golden Sound, Lujain), který unesl 70,5 kg, o 21 kg více než nejbližší, ale 14 délek vzdálený soupeř Helios (Durante Alighieri), v závěrečném handicapu  Ceně společnosti Tipsport (IV.k., 2200 m).

NN22 landaron2

Dv vítězství posunula Allana Petrlíka do čela šampionátu rovinových trenérů a ač dosavadní lídr Helena Vocásková odpověděla suverénním vítězstvím pětileté KINGSTON LILLY (Kingston Hill) v Ceně T.K. Endurance a blanenských živnostníků (IV.k., 3200 m) a oba mají 19 vítězství, na počet druhým míst vede Petrlík. Vedle trenérského šampionátu se změnilo i první místo jezdeckého šampionátu, kam se díky vítězství s Kingston Lilly vrátila Vendula Korečková. Polepšil si i třetí jezdec průběžného pořadí Milan Zatloukal, který zvítězil v sedle Goldentona.

Brněnská derniéra přinesla i tři steeplechase. Marcelem Novákem vedený DUMON ROCLAY (Lucayan) si start-cíl stylem přišel v Ceně Autodoprava Vlček s podporou manželů Zezulových (stch V.k., 3400 m) pro své první vítězství, FLICKER (Scyris - Fira, Laroche) z chovu brněnského pořadatele Josefa Vymazala ovládl Cenu společnosti AGA Vlachovice s.r.o. (stch IV.k., 3600 m) a KIFAAYA (Intikhab) si v Podzimní brněnské steeplechase - Poháru statutárního města Brna pod záštitou primátorky JUDr.Markéty Vaňkové (stch III., 4100 m) vzpomněl na lepší dny a po tuhém boji získal osmé překážkové vítězství, první po roce a čtvrt.