sazky chuchleJiž několik týdnů přijímá sázková společnost Betino předběžné (nebo, chcete-li, Ante-Post sázky) sázky na Charvát České derby. Jaký je o sázky sázek a koho hráči zatím nejvíce preferují? O vyjádření na toto téma jsme požádali bookmakery Betina.


"Náběr dlouhodobých sázek na České derby se pohybuje v rozmezí let 2005 - 2013 v rozsahu 100.000 - 125.000 Kč celkem. Výjimkou byl loňský rok, kdy vlivem povodní byl náběr jen 31.000 korun."

Jak uvádí bookmaker, hlavní nápor sázejících lze podle zkušeností z předchozích let očekávat až v poslední dekádě května, kdy už budou odběhnuty jarní klasické dostihy v Praze i Bratislavě a jsou oznámeny přihlášky na Velkou červnovou. "V tuto chvíli je zatím vsazeno zhruba 16.000 Kč, z toho 6 nejvyšších sázek po 1.000,- Kč na vítězství několika různých koní (Navika, Aldan River, Jambul, Vainakh), ale největší objem sázek je pohybuje na úrovni 50 až 100 Kč."

Podle bookmakera jsou v této fázi dlouhodobých sázek pro vývoj kurzů rozhodující výkony jednotlivých koní v dostizích, až po zvýšení zájmu budou bookmakeři při úpravách kurzů přihlížet nejen k výkonnosti koní, ale i o objemu peněz vsazených na jednotlivé koně. Ani výrazná redukce kurzu Honzika Chipery po nedávném vítězství nebyla způsobena velkou sázkou na jeho triumf v derby. "Konkrétně na Honzika Chiperu jsou zatím uzavřené dlouhodobé sázky zanedbatelné, v řádku několika stokorun. Lehké vítězství tohoto koně při jeho prvním životním startu v dostihu o 6 délek nad Patrolou s PH 62,5 kg v kombinaci se značným zájmem o uzavření sázek na tohoto koně už při jeho nedělním debutu (kurz Honzika Chipery na vítězství v neděli 4.5. postupně klesal z počátečního kurzu 6,50 až na 2,50) je příčinou výrazného poklesu kurzu na tohoto koně v dlouhodobých sázkách na České derby. Alfa Wolf si po nedělním nevýrazném výkonu naopak pohoršil z kurzu 16 : 1 na 40 :1 a vypadl z okruhu největších favoritů pro derby, obdobně Navika po 7. místě v JCK si pohoršila ze 14 :1 na 20 : 1 bez ohledu na již uzavřené sázky na ní začátkem dubna v počátečním kurzu 25 : 1 na vítězství v derby."

Celkový objem sázek na Derby den se v letech 2003 až 2013 pohyboval mezi 1,2 - 1,6 miliónu korun s výjimkou loňského roku, kdy byl dostih pořádán na mosteckém závodišti.

  
 







    Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net