fedorowicz vladislavPořádková komise uzavřela i třetí případ pozitivního nálezu antidopingové kontroly z říjnového dvoudenního mítinku v Pardubicích. Pětiletá Polyante, osmá v Ceně podporované Advokátní kanceláří Jelínek & Partneři s. r. o (dostihu amazonek) 10. října byla kvůli nálezu morfinu ve vzorku diskvalifikována, trenér sankcionován.


Jak uvádí Zápis Pořádkové komise, "trenér Vladislav Fedorowicz vypověděl, že vzhledem ke skutečnosti, že kůň Polyante (GER) nebyl léčen žádným přípravkem obsahujícím morfin, se tato zakázaná látka podle jeho názoru do těla koně dostala prostřednictvím krmiva – v ovsu, kterým koně ve své stáji krmil, byla později (až po pozitivním dopingovém nálezu u Polyante) nalezena semena máku.

Jak se dále uvádí zápis "Pořádková komise u trenéra Vladislava Fedorowicze dovodila zavinění ve formě nedbalosti a proto se rozhodla udělit mu peněžitou sankci ve výši 10 000,- Kč (§ 424 DŘ) a sankci odnětí trenérské licence na šest měsíců s podmíněným odkladem na zkušební dobu jednoho roku (§ 427 DŘ), vedle toho má trenér Fedorowicz podle ustanovení § 299 DŘ povinnost uhradit Jockey Clubu ČR náklady spojené s odběrem, dopravou a analýzou příslušného dopingového vzorku."

Celé rozhodnutí Pořádkové komise naleznete zde na str. 6 a 7.
    Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net