chuchle2Šest dní před Evropským pohárem žokejů bude v Chuchli v neděli od 13 hodin odpočinkovějí program. Mezi osmi dostihy je hlavní Cena společnosti Znovín Znojmo a.s., handicapová zkouška na 2200 metrů s osmi startujícími. Mezi nimi jsou i dva účastníci Českého derby Secretive Lord a Alpheus. Dva dostihy jsou také vyhrazeny dvouletým koním a jedním z nich Cena portálu Fitmin & TURF Magazín.


V centru pozornosti hlavní pražské zkoušky, Ceny společnosti Znovín Znojmo a.s. o 90. tisíc korun, budou dva derbysté. Lepší aktuální formou se může prokázat reprezentant stáje Rabbit Trhový Štěpánov Secretive Lord (Egerton). Po derby startoval třikrát a pokaždé obsadil druhé místo. Nejcennějším je to získané 4. září v Ebreichsdorfu. Alpheus (Galileo) startoval po vrcholu sezóny jednou.  Ve Velké ceně českého turfu doběhl poslední, ale v neděli by mohl tento výpadek napravit, zvláště pokud nebude pevná dráha. V posledních dvou startech na vytrvalecký tratích neprohrála Nicole Megan (Bushranger) a zástupcem klasického ročníku je také Fabryan (Ryan), který letos rovněž dvakrát dokázal opanovat dostih na vytrvalecké trati. Navíc ponese nejnižší hmotnost v poli 48,5 kg.

Ze starších koní patří do popředí pozornosti Seep (Shirocco), který letos dvakrát zvítězil na menších drahách, ale dařilo se mu i v květnu na pražské dráze, kde zaostal za Solar Eclipsem, ale dokázal porazit mj. Lužnici. Čáryrejka (Ray of Light) zaběhla při posledním dostihu dobře a znovu může s nízkou hmotností zamířit vysoko. Best Box (Two-Twenty-Two) výkony letos zaostává za sezónou 2015. Bývalý špičkový mílař Malq (Prince Kirk) se vrátil letos do dostihového dění po čtyřech letech a ze čtyř startů se jednou umístil. 

SecretiveLord
Mírným favoritem nedělního hlavního dostihu, Ceny společnosti Znovín Znojmo a.s., je účastník Českého derby Secretive Lord, kterého povede jeho stálý jezdec Michal Mach (foto Petr Nowicki) 

Dostihový program otevře Cena EBF na 1600 metrů. Mezi devítkou koní si odbude debut Like A Trinity (Makfi), dohlášená ve čtvrtek do EJC 80. LOKO TRANS Gerschova memoriálu. V dostihu je ale také svěřenec Arslangireje Šavujeva Good Sign (Manduro), který v polovině srpna debutoval třetím místem, délku za vítězem. Umístění má již také na svém kontě Mujahid Brave (Pouvoir Absolu). Noble Cliffs (Canford Cliffs) debutoval v polovině srpna ve Vichy, kde doběhl vzadu šestnáctihlavého pole.

Druhým kláním pro dvouleté koně je Cena portálu Fitmin & TURF Magazín. Mezi 13 českými odchovanci jsou čtyři debutanti. Dvě třetí místa má na svém kontě polosestra třetího ze Saint Legeru Golden Devila (Pop Rock) Golden Sarah (Durante Alighieri). Dobře si počínali při svém jediném startu Trinis (Bully Pulpit) a Hordubal (Muhtathir). Oba mají výborné matky. Trinis je totiž jediným potomkem pětinásobné jedničkové vítězky Trinity a matkou Hordubala je neméně úspěšná High Reservation, která již dala jedničkové vítěze Honzika (Orpen) a Hyacinta (Slickly).

Sázkové kurzy Betino na Cenu společnosti Znovín Znojmo a.s.:
3,5:1 - Secretive Lord
4:1 - Seep, Nicole Megan
5:1 - Fabryan
6:1 - Alpheus
7:1 - Čáryrejka, Best Box
13:1 - Malq
(mze)


    Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net