VictisV neděli ve věku 25 let byl uspán tmavý hnědák polského chovu VICTIS (Special Power), přední tříletek první sezóny tohoto milénia a také první jedničkový vítěz na rovině a derby účastník jedné z nejúspěšnějších stájí v historii českého turfu Wrbna Racing. 


Tmavý hnědák z chovu soukromého chovatele B. Jelinka strávil úvodní sezónu v Polsku, kde získal dvě vítězství ze čtyř startů včetně tamní jedničky na 1000 metrů, kterou polské účinkování zakončil. Poté byl angažován stájí Wrbna Racing, v té době již etablovanou překážkovou stájí, pro níž byl Victis svým způsobem vstupenkou mezi elitní rovinové majitele.

Své zdejší působení zahájil třetím místem v Moravské jarní ceně (CH) ve Slušovicích, poté velmi lehce vyhrál Memoriál dr. Frankenbergera (CH) a derby ambice potvrdil i triumfem ve Velké červnové ceně (L). V Českém derby, které v roce 2000 ovládla německá dvojice Indurain (Platini) a Lucafabian (Big Shuffle), doběhl čtvrtý a stejné umístění zopakoval i v derby na Slovensku. Čtvrté místo následně získal i ve Velké ceně českého turfu (Gd3), kde však skončil jako nejlepší z tříletých koní.

Nepřehlédněte: Po dostihu byl Gasparini naštvaný, ale myslím, že nešel špatně, hodnotí páté místo v listed trenér Demele

Po zklamání v Saint Leger přešel v roce 2001 do překážkového provozu, kde se uvedl druhým místem v Memoriálu Jindřicha Němčanského přes proutěné překážky, po němž obsadil čtvrté místo v listed steeplechase v Baden-Badenu. V červnu nedokončil svou první a jedinou steeplechase v Pardubicích, o měsíc později se pak s dostihovou kariérou rozloučil lehkým vítězstvím na domácí půdě ve Světlé hoře.

"Pamatuji se na něj, byl to moc dobrý kůň. Tenkrát si sednout na Olehlovi koně bylo vždycky něco," vzpomíná na Victise Jan Demele, s nímž Victis dosáhl svého největšího úspěchu . "Dodnes si ale pamatuji i zklamání, že jsem ho nejezdil v derby," dodává bývalý žokej a dnes trenér, jehož v následujících Victisových startech v sedle vystřídal Miroslav Rulec.

Po skončení dostihové kariéry se Victis nejprve ve stáji Milana Theimera věnoval všestranné způsobilosti a i v ní dosahoval nemalých úspěchů. "Absolvoval CCI++ a dokonce se kvalifikoval na Mistrovství Evropy juniorů v Pardubicích v roce 2003," uvedl pro naše stránky Theimer. Poté si  užíval spokojeného důchodu u Terezy Báječné. "I z fotky je patrné, jak si to u paní Báječné užíval, někteří koně mají opravdu štěstí," komentovala Victisův podostihový život spolumajitelka stáje Marcela Hradilová. (miv)
     Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net