Kasim RabbitSystém kvalifikačních dostihů startuje v sobotu odpoledne na pardubickém závodišti pěkně zostra. Startovní listina Velké ceny města Pardubic čítá šestnáct jmen a polovinu z nich jsme viděli loni v říjnu ve Velké pardubické. Nechybí ani vítěz 126. ročníku Velké pardubické s Českou pojišťovnou, desetiletý tmavý hnědák Charme Look.


V sedle reprezentanta stáje Orling bude opět žokej Jan Faltejsek, neboť jeho stálá jezdkyně Barbora Málková je opět zraněná a několik týdnů bude mimo aktivní dostihové dění. Proto trenérka Martina Růžičková opět zavolala Faltejskovi. Právě Charme Look bude favoritem 5800 metrů dlouhého dostihu, protože vyhrál loni třetí kvalifikaci a potom o deset délek i samotnou Velkou pardubickou. Navíc zkušenosti Jana Faltejska jsou k nezaplacení, díky působení v Anglii a Francii patří k nejlepším tuzemským překážkovým jezdcům současnosti.

Tradičně velmi dobré výkony podává ryzák Zarif. V roce 2015 finišoval ve Velké na druhém místě a loni skončil třetí, navíc v sedle bude mít stálého jezdce Josefa Bartoše. Spolu už kvalifikaci dokázali vyhrát a jsou sehranou dvojicí. Čtvrté místo bral Puntarenas, navíc v jeho sedle bude „holčákovská“ jezdecká jednička Lukáš Matuský. Nechybí ani pátý a šestý v cíli Velké pardubické, bělouš Ter Mill a poctivý Hegnus. Loni byl na startu také Reaper, ale ten se do cíle nedostal, letos už startoval ve Štrasburku, kde zvládl kros na 5200 metrů, a má tak pro start ve Velké pardubické splněno.

Početnou skupinu fanoušků má vždy na své straně Nikas, který letos před sezónou vyměnil tréninkovou centrálu Stanislava Popelky a přesunul se k Čestmíru Olehlovi. Jeho dřívější opatrovatel vždy tvrdil, že jeho optimální forma přichází až s padajícím listím, tak uvidíme, jak na tom bude po změně povětří.

Z osmičky, které loni na startu Velké nebyla, stojí za pozornost především obhájce vítězství v první kvalifikaci Kasim a Modena, ta již Velkou absolvovala v minulosti.

Nadějné mládí představuje No Time To Lose, vítěz loňské Ceny Vltavy v den Velké pardubické. Třetím vyslancem z tréninku Josefa Váni bude Rabbit Hawk Wing, v jehož sedle měl být loni sám trenér, ale potom nebyl s jeho výkonností spokojen a do vrcholu sezóny ho neposlal. Tentokrát bude v sedle Rabbit Hawk Winga žokej Jiří Kousek.

Do poslední chvíle to vypadalo, že by na startu mohl být i francouzský host, ale nakonec konkurenci zpoza hranic představuje slovenský Vive Paolo, ale jeho výsledky zatím nejsou moc přesvědčivé. Zahraniční stopou bude také švédský jezdec Niklas Lovén, který už má s Pardubicemi své zkušenosti a loni vyhrál Cenu Labe s Delight My Fire.

Trojice Sixtyseven, Eldorado a Mauglí nepatří k favoritům, ale někdy se i koně vysokými kurzy dokáží prosadit. Příkladů z minulosti je víc než dost.

Také druhý den letošní sezóny v Pardubicích startuje ve 13 hodin, nabídne celkem osm dostihů, ve kterých se představí celkem 91 koní, ale jejich počet se může změnit při předstartovních škrtech.


Dostihový spolek Pardubice

 

     Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net

Real time web analytics, Heat map tracking