Trenér Radek Holčák už před minulým víkendem avízoval, že forma koní z Velkých Karlovic na startu sezóny nebude špičková. Sněhové příděly, kterými okolí jeho střediska příroda častovala v posledních týdnech s železnou pravidelností, byly v přímém protikladu s hodnotným tréninkem. Některé z loňských hvězd stáje, jako Arcturus či Darkolva, předvedly výkony, které jeho slovům odpovídaly.   

Tak trochu jako blesk z čistého nebe za té situace přišel triumf Mr Righta. Technicky vzato je tento veterán dále v tréninku Holčáka staršího, nicméně i Radku Holčákovi, který velkokarlovické koně na cestách provázel, v Praze udělal obrovskou radost.

Potěšil mě vážně moc. Podmínky u nás totiž byly takové, jaké byly, jenže tenhle kůň má vážně vysokou třídu. Moc toho umí, a když má svůj den, klidně se s ním dá hodně dobře seběhnout cokoli od sprintu po míli, na těch tratích se umí srovnat." Problém s Mr Rightem je samozřejmě ten, že pokaždé se mu absolvovat dostih naplno nechce, ale to nebylo nic, co by museli ve Velkých Karlovicích tentokrát řešit.

Je pravda, že ti sprinteři na tom u nás nebyli tak špatně jako ostatní. Máme tam 500 metrů dráhu, na které se právě Mr Right chystal a myslím, že i to se dnes na jeho výkonu podepsalo," vysvětluje Radek Holčák na konto koně, v jehož sedle žokej Jan Verner odmítal vítězná gesta. „Já se jen vezl a snažil jsem se mu nedělat v dostihu problémy," dal se  Verner slyšet po dostihu. „Chtěli jsme za to po startu vzít, to byl plán, a on odvedl prostě výbornou práci."

gomba 2021az

Radek Holčák přiznal, že ve vítězství v Gomba handicapu nečekal. „Měli jsme ty špatné podmínky,  ostatní výsledky podle toho vypadaly, a tak jsme úplně vítězství nečekal. Jenže on ukázal, že se s tím umí poprat."  Přesné plány pro další sezónu tohoto „old maestra" ještě nejsou detailně dotažené. Holčák je přesvědčen, že Mr. Right dokáže odvést  velmi kvalitní práci  třeba i na míli, a tak je dost možné, že nezničitelný hrdina Gomba handicapu  bude pendlovat mezi různými distancemi.

Petr Guth
foto Petr Guth a Andrea Zavadilová    Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net