autor poharVčerejší podvečerní mítink v Conseq Parku ve Velké Chuchli nepřinesl jen 96. ročník Českého derby, ale i další, velmi dobře obsazené dostihy, které ze čtvrtečního podvečera udělaly pro turfmana sváteční den.


Druhým nejlépe dotoaným dostihem dne byl 57. Zlatý pohár Rádia Impuls (I.k., 4+, 2400 m, 150.000 Kč, záznam), do něhož odskakoval jako desetinový favorit v předchozích třech startech neporažený Shaywan (Sinndar), ale tentokrát se musel sklonit před uměním loňského vítěze italského St. Legeru AUTOREM (Authorized) a jeho jezdce Pierantonia Convertina. Ten poslal po startu Autora do vedení a ve falešném tempu (první dvě čtyřstovky kolem 27 vteřin) vodil až do cílové rovinky. Tam mu zbylo dost sil na závěrečný spíd a tak navzdory útočícím soupeřům dokázal první příčku udržet až do cíle. Shaywan přišel závěrem druhý, 1 3/4 délky za vítězem, tšěsně za ním skončil předloňský vítěz Alway on Sunday, čtvrý doběhl Icar. Anga River odskočila do dostihu s mnohadélkovou ztátou, absolvovala dostihy osamoceně a do cíle přišla daleko za předposledním Lorpenem.

zlaty pohar 2016a
Autor stáje Meridian vítězí ve Zlatém poháru Rádia Impuls

Sprinterskou Cenu TRM (I.k., 3+, 1200 m, 135.000 Kč, záznam) rozhodl silný finiš loňského vítěze NINE OU FOUR (Medicena), který pod Janem Rájou finišem zvenčí ze zadních pozic získal své již šesté vítězství, kterým je hnědák stáje Syndikát V3J přehoupl přes půlmiliónovou hranici výher. Druhé místo si finišem vybojoval Sign of The Zodiac (Clodovil), třetí skončil letos debutující Mikesh (Majestic Missile), který v cílové rovince přešel do vedení, ale v posledních metrech podlehl silněji finišujícím soupeřům.

Dobeh Cena TRM
Nine Ou Four obhájil své loňské vítězství

V Tattersalls Mile (I.k., 3+, 1600m, 135.000 Kč, záznam) proměnil první start v ČR ve vítězství čtyřletý vaach ARIF (Nayef-Adjaliya, Sinndar), který tesně před cílovou páskou chytil obhájce loňského vítězství Chardonney Tcheque (One Cool Cat), který zřejmě doplatil na to, že šel celou distanci na čele sám. Třetí skončil favorizovaný Father Frost (Rip Van Winkle). Arif, prodaný jako tříletek na Goffs February Mixed Sale za 100.000 euro poté, co doběhl druhý v prosinci jako dvouletek a v polovině ledna vyhrál maiden na all-weatheru v Dundalku, dosud běhal v Rusku, kde získal jedno třetí a dvě čtvrtá místa včetně tamní Gd2 Prix Anilina, své účinkování na pískový dráze moskevského závodiště zakončil předposledním devátým místem v ruském derby, daleko za osmým v cíli.

Dobeh Tattersalles mile
Přesun z Moskvy do Krabčic Arifovi svědčí

Úspěchy letošních tříletků českého chovu pokračovaly v bývalé Ceně Hřebčína Napajedla - 37. Ceně Reklamního arelieru Proart (I.k., 3 kl., 2200 m, 135.000 Kč, záznam), v níž se prosadila dcera vítězky z roku 2005 Dedariny (Zaha) DIREDAVA (Access to Java) z chovu Ing. Václava Luky, trénovaná Allanem Petrlíkem, před další českou odchovankyní Venillií (Rosensturm - Vinnah, Look Honey) z chovu Orlingu a napajedelskou odchovankyní Latigerou (Egerton - Latinita, Paico). 

Včerejší mítink přinesl též první dvojkový dostih pro dvouleté Simsonovu cenu Blacktypepedigree (II.k., 2, 1200 m, 90.000 Kč, záznam) v níž jistě o 2 1/4 délky zvítězil favorizovaný Zock (Rock of Gibraltar) stáje Joly, vedený ž. Eduardo Pedrozou. (miv)

foto Petr Nowicki

           
     Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net