Vinklarek ReneÚspěšný den měl včera na závodišti v Lipsku trenér René Vinklárek, který se zásluhou klisny Sappho (Mamool) reprezentantky Stall Classic und Dr. H. Roelen, raduje z prvního vítězství svého svěřence v sezóně.

Umístit se dokázal i její polobratr Southern Dancer (Areion). Jak nám trenér Vinklárek prozradil, před dostihem ale více spoléhal na dobrý výsledek od letos již jednou představeného hřebce, než od Sappho.

„Šance klisny jsem viděl vzhledem k tomu, že v sezóně teprve debutovala, jen na umístění, i když během zimy dozrála, byla hodně pozdní,“ říká trenér o Sappho, která v dostihu na trati 2300 metrů nosila 62 kilo. „Na jejím vítězství má velkou zásluhu jezdec Cevin Chan, který splnil, co jsem mu řekl, a podařilo se mu zkrátit v dostihu metry. V oblouku, kde jiní koně nabíhali metry navíc, tak naopak jezdec Chan dokázal Sappho provést podél bariéry a metry ušetřit, takže klisna vyhrála o více než délku.“ Další start Sappho by se měl odehrát 19. května v Berlíně.

Své první letošní peníze na německé půdě získal také pětiletý Southern Dancer, který v mílovém dostihu s jednou z nejvyšších vah v poli pod vedením Bruce Gibsona doběhl tři a půl délky za vítězem na čtvrtém místě. „S ním jsem spokojený tak napůl. Přiznám se, že jsem od něho čekal více. Ale ukázalo se, že start po deseti dnech od toho předešlého byl moc brzy, nestihnul v tak krátké době zregenerovat. Chtěli jsme totiž využít dobrého dostihu, který mu měl pasovat.“ V předsezónním rozhovoru nám René Vinklárek prozradil, že jarní příprava hřebce měla směřovat k 12. květnu na závodišti v Baden-Badenu, kde byl vypsán dostih o dotaci 20.000 euro, ale teď jeho účast není jistá: „Nyní nevím, jestli tam s ním pojedeme.“

Další dva svěřenci trenéra Vinklárka, tříletí Amor (Soldier Hollow) a Marjou Prince (Marju) se postaví na start v sobotu v Drážďanech. „Jsou oba v pořádku, jsem na ně zvědavý. Marjou Prince povede Filip Minařík v dostihu na 1900 metrů, hodně se na něj těším…“ A na závěr rozhovoru trenér Vinklárek vyjadřuje spokojenost s letošním vstupem do sezóny, který z minima startů přinesl i třetí místo Lucky For Life v dobře obsazené Jarní brněnské steeplechase. (mze)    Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net

Real time web analytics, Heat map tracking