francie deylDva jedničkové dostihy byly na programu druhé letošní chuchelské neděle - starším koním vyhrazená Velká dubnová cena Erste Factoring (I.k., 4+, 1800 m, 120.000 Kč) a trial na Jarní cenu klisen Memoriál Rudolfa Deyla (I.k., 1400 m, 3 kl., 120.000 Kč). Oba skončily téměř podle papírových předpokladů.

Nejprve přišel na řadu Memoriál Rudolfa Deyla, jehož favoritkou byla loňská šampiónka dvouletých klisen Najinska (Areion), mající v patách vítězku Karpatské ceny Francii (Echo Of Light). Právě svěřenkyně trenérky Vocáskové ze stáje Zeas Staré Hradiště jako první nastoupila v cílové rovince, s ž. Rájou v sedle převzala vedení od dua Blu Axara a Money for Danny, a nečekaně lehce odešla od soupeřek až na vzdálenost 4 1/4 délky v cíli. Druhá skončila Najinska, která ukázala na distanci pěkné zrychlení z hloubi pole, ale stačilo jen na zisk druhé příčky, náskok Francie zlikvidovat nedokázala. Třetí skončila další Koplíkova svěřenkyně Money for Danny (Azamour) a čtvrtá Blu Axara, osmým místem zklamala Miss Kruk.

francie podeylu

Velká dubnová cena Erste Factoring po startu rozhodně nevypadala na dostih, ve kterém se střetli dva klasičtí vítězové, šampiónka, nejlepší kůň sezóny dle handicapu a další jedničkoví vítězové. Vedoucího Rabbit Motivmana bral ž. Verner po startu ostře zpět, vodit se moc nechtělo ani Nidaře, která od něj vedení převzala. Prvních 200 metrů tak domácí elita zaběhla za 15,72. Nidara zavedla pole do cílové rovinky, kde zvenčí nastoupil favorizovaný Roches Cross (Whipper), vítěz předloňské edice tohoto dostihu, a po bariéře útočil loňský vítěz Lysyan (Byron) a zdálo se, že právě tito dva se spolu utkají o vítězství. Zatímco však Roches Cross přešel do vedení, Lysyanovi síly začaly ubývat a v závěru nenašel odpověď za nástup Airfare (Fairlypi), která vybojovala druhé místo, 3 3/4 délky za Roches Crossem. Vítězný Roches Cross, v jehož sedle byl žokej Milan Zatloukal získal jubilejní 10. vítězství, 9. pro stáj Jasna a trenéra Josefa Váňu.

rochescross dubnova14
dubnova 2014 ceny

Úvodní dostih dne, Cena převodu v malém pořadí (IV.k., 1200 m, 3, 40.000 Kč) vyhrál stylem start-cíl hnědák stáje Meran Stormico, první letošní vítěz v probíhající připouštěcí sezóně vyhledávaného Stormy Jaila, s ž. Chaloupkou v sedle. I ve druhém dostihu, Ceně Park Inn Hotel Prague (IV.k., 1200 m, 4+, 40.000 Kč) se prosadil kůň domácího chovu - konkrétně Muffin (Tribal Instinct) ze Stáje Filip s žk. Pavlínou Filipovou. Nutno dodat, že v obou dostizích startoval dohromady jeden importovaný kůň.

Třetí životní vítězství zaznamenal v Ceně Office Depot (III.k., 4+, 1200 m, 60.000 Kč) šestiletý Romane Conti (Noverre) stáje Luka-Sobotka, v jehož sedle získal první z trojice vítězství žokej Jan Rája. Úspěchem největšího outsidera v poli skončila Cena Agroefekt (IV.k., 4+, 1400 m, 40.000 Kč), kterou jistě ovládla čtyřletá zástupkyně českého chovu Monella (Tiger Cafe) stáje MANEKO z chovu Jaroslava Kunčara. Početně nejhůře obsazenou Cenu sázek ve Fortuně (IV.k., 4+, 1800 m, 40.000 Kč) vyhrál stylem start-cíl čtyřletý Winrocco (Shirocco) stáje DS Maentiva, který získal svůj první životní úspěch a vítězstvím favorita skončila i závěrečná Cena Korana (IV.k., 2207 m, 3, 40.000 Kč), kterou lehce o 5 délek vyhrál Rainbow Rakti (Rakti), druhý vítěz dne trojice Jan Rája - Helena Vocásková - Zeas Staré Hradiště.