agrofertpark logoDostihový kalendář pardubického závodiště tradičně nabídne deset dostihových mítinků s vrcholem v podobě 125. Velké pardubické s Českou pojišťovnou. K životu se probouzí celý areál Agrofert Parku. Pracuje se na dráze, uklízí na tribunách a v kancelářích se uzavírají smlouvy s partnery.

Dostihová sezona v Pardubicích tradičně začíná 8. května, už o dva týdny později odstartuje první ze čtyř kvalifikací na 125. Velkou pardubickou s Českou pojišťovnou. Prvním vrcholem dostihové sezony pak bude červnová klasická steeplechase Zlatý pohár předsedy Poslanecké sněmovny. „Konkrétně u první kvalifikace jsme vyšli vstříc pořadatelům dostihů v Mostě. Abychom se nekryli s jejich Cenou jezdectví, přesunuli jsme termín konání kvalifikace z původně plánovaného 30. května na sobotu 23. května. Budeme tak mít v rámci jednoho dne dva vrcholy – kvalifikační dostih a další dostih I. kategorie – přípravu na Zlatý pohár,“ říká místopředseda představenstva Dostihového spolku a.s. a člen Rady Jockey Clubu ČR Michael Skalický s tím, že vrcholem posledního květnového mítinku se tak stává dostih II. kategorie. Podle Skalického je to jasný signál, že v českém turfu lze spolupracovat. „Přípravy na dostihovou sezonu vrcholí, a to i po ekonomické stránce. Přestože si Dostihový spolek s sebou nese břímě minulosti, kdy na nás dopadají důsledky špatného hospodaření našich předchůdců ve vedení společnosti před rokem 2011, objem vyplacených dotací se letos podaří udržet v rozsahu minulého roku,“ dodává Michael Skalický.

Ovšem sezonu v Pardubicích neřeší jen po finanční stránce, ale pilně se pracuje také na dostihové dráze. Ta v minulých letech prošla velkou obnovou a výsledky se dostavují. Největší investice do závlah je u konce. Celý systém je dokončen a v rámci zkušebního provozu dochází k jeho postupnému seřizování. „Do začátku sezony bude hotovo,“ hlásí správce dráhy Jiří Janda. „V současné chvíli uklízíme po zimě, sekáme trávu, zasypáváme nerovnosti a díry v dráze. Už příští týden nás čekají takové práce jako hnojení, provzdušňování a pískování dráhy, pak budeme dosívat trávu,“ popisuje práce na dráze Jiří Janda. Generálkou prošlo i technické vybavení a stroje, bez kterých by se dostihová dráha jen těžko udržovala.

Dostihový spolek už také zahájil předprodej vstupenek na 125. Velkou pardubickou s Českou pojišťovnou, a to prostřednictvím sítě Ticketportal. Lístky se dají zakoupit také fyzicky na všech pobočkách Ticketportálu i v Turistickém informačním centru v Pardubicích. Až do konce dubna jsou vstupenky na stání prodávány za zlevněnou cenu 99,- korun. „Je to takový ´first minute´,“ dodává s úsměvem Michael Skalický.  

    Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net