Hlubuckova VenilliaNejúspěšnější  jezdkyní letošní sezóny byla Kateřina Hlubučková, která se 17 dosaženými vítězstvími obsadila v šampionátu jezdců na rovině pátou příčku a stala se také vítězkou Nikon Ladies Cupu. Sedmá sezóna v dostihovém sedle pro ni tedy byla nejúspěšnější, a to i z pohledu výsledků ve velkých dostizích. Utvořila totiž sehranou dvojici s bělkou Venillií, se kterou obsadila druhé místo v Oaks a vyhrála Memoriál Harryho Petrlíka a Cenu běloušů CK Martin Tour. Kateřinu, které chybí k zisku žokejského titulu už jen tři vítězství, jsme k rozhovoru zastihli v Anglii, kde tráví zimu jako pracovní jezdkyně.


Kateřino, jak dlouho už jste v Anglii a u kterého trenéra působíte? A jaký tu je pracovní režim?
Odletěla jsem do Anglie 22. listopadu. Pracuji u trenéra Rogera Variana a starám se o čtyři koně. Většinou jezdíme tři loty, občas se ale stane, že odjezdím čtyři loty a ty jsou pak navíc zaplacené. Musím pochválit zdejší stájový systém. Odpolední se střídají po týdnu. Jedna skupina má celý týden odpoledne volno a po týdnu se to otočí. Je to tu fajn.

Vraťme se nyní k tuzemské dostihové sezóně, která pro vás byla velmi úspěšná. Předpokládám, že jí budete hodnotit velmi kladně…
 S dostihovou sezónou jsem velmi spokojená, myslím, že byla úspěšná. Chtěla bych poděkovat všem majitelům a trenérům, kteří mi dali šanci, a udělala jsem jim radost.

Co vás v sezóně nejvíce potěšilo?
Určitě jsem měla radost z každé výhry i z každého umístění. Umístění v Oaks s naší kobylkou Venillií mi udělalo velikou radost.

Venillia Cbelousu
Venillia vítězí pod vedením Kateřiny Hlubučkové v 10. ročníku Ceny běloušů CK Martin Tour

Vaše kariéra je velmi slibně rozjetá, vrátíte se tedy na novou sezónu do Česka, anebo plánujete zůstat v Anglii déle?
Pořád mě to nějak táhne spíše do ciziny, ale nejspíš se vrátím. Pro příští rok budu uvažovat, že bych někde v zahraničí zůstala. Přeci jenom to tu je o něčem jiném než u nás, jak o penězích, přístupu lidí, tak i o získávání zkušeností.

Rýsuje se pro vás nějaká možnost stálé spolupráce v sezóně s některým trenérem anebo stájí?
Bavily jsme se s paní Růžičkovou. Ale přesnou domluvu ani spolupráci zatím nemám.

A jaké je vaše největší přání pro příští rok?
Přála bych si, abych vyhrála 50. dostih co nejdříve. A aby byla sezóna 2017 tak úspěšná jako ta letošní. (mze)

Fotografie: Petr Nowicki

     Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net